Başkan Kavuş;
Başkan Kavuş; "Meram için önlemler alındı hizmetler hızlandı-ozelkalem.com.tr

Başkan Kavuş; “Belediyecilik hizmetlerimizi ertelemiyoruz aksine, Meram için önlemler alındı ve hizmetler hızlandı” dedi. 

Meram Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Pirhasan Caddesi üzerinde başlattığı toplam 2 km’lik asfaltlama çalışmalarının ilk etabını bayram öncesinde tamamlayarak hizmete sundu. Ayanbey, Yorgancı ve Anasultan Caddelerinin yol genişletme ve asfaltlama çalışmalarını geçtiğimiz yıl tamamladıklarını hatırlatan Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Pirhasan Caddesinin 1200 metrelik ikinci etabının da en kısa süre içinde tamamlanarak hizmete sunulacağının müjdesini verdi.

fotoğraf 1
fotoğraf 1

Meram Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri asfaltlama çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Yeni Meram Caddesi ile Hatıp Caddesi’nin bağlantı yolu olan Ayanbey, Yorgancı ve Anasultan Caddelerinin yol genişletme ve asfaltlama çalışmalarını geçtiğimiz yıl içinde hızlı bir şekilde tamamlayan ekipler, projenin bir diğer bölümü olan Pirhasan Caddesinde yürüttüğü çalışmaların 800 metrelik ilk etabını da bayram öncesine yetiştirerek vatandaşların kullanımına sundular.

Başkan Kavuş 22Meram için önlemler alındı hizmetler hızlandı ozelkalem.com .tr
Başkan Kavuş 22Meram için önlemler alındı hizmetler hızlandı ozelkalem.com .tr

Çalışmalarla dört beş metrelik yollar 12 ila 15 metreye çıkarılıyor

Meram Belediyesi, 1200 metrelik ikinci etap çalışmalarına ara vermeden başladı. Öncesinde kullanım alanı sadece dört, beş metre olan caddeyi 12 ila 15 metreye kadar çıkarmayı başararak bölge halkının konforlu bir ulaşım imkanına kavuşmasına olanak sağladı. Başkan Kavuş bu özenli çalışma ile araç ve yaya trafiği rahatlatılarak sadece bugünün değil yarının da ihtiyaçlarına cevap verebilecek nitelikte bir ulaşım sağladıklarını belirtti. diğer alt yapı kuruluşları ile irtibatlı çalışma yürüttüklerini ifade etti. Projede toplam 5 km’lik yol alt yapısında tüm teknik detaylara azami dikkat gösterilerek çalışıldı. Uzun yıllar hizmet verebilecek kapasitede bir çalışma yürütüldü. Bazı caddeler için yürüttüğümüz çalışmaları geçtiğimiz yıl tamamlayarak hizmete sunmuştuk. Sezonla birlikte projenin devamı olan Pirhasan Caddesinin ilk etabını da söz verdiğimiz gibi bayram öncesinde hemşehrilerimizin hizmetine sunduk. Hayırlı olsun” diye konuştu.

İnceleyin:  Kahramanmaraş'ın yolları asfaltlanıyor
Başkan Kavuş 22Meram için önlemler alındı hizmetler hızlandı ozelkalem.com .tr 1
Başkan Kavuş 22Meram için önlemler alındı hizmetler hızlandı ozelkalem.com .tr 1

Başkan Kavuş; “Hiçbir belediyecilik hizmetini ertelemiyoruz”

Pirhasan Caddesinin 1200 metrelik ikinci etabının çalışmalarını da kanal ıslahlarının tamamlanmasının hemen akabinde başladıklarını kaydeden Başkan Mustafa Kavuş sözlerini şöyle sürdürdü; “İkinci etabın kazı çalışmalarının da sonuna geldik. Başlattığımz tretuvar çalışmalarını tamamlar tamamlamaz asfaltlamaya geçeceğiz. Kullanım alanı 4-5 metre gibi çok dar olan bu yolları 12 metreye hatta yer yer 15 metreye kadar çıkardık. Proje kapsamında bulunan dar cadde ve sokaklar adeta ana arterlere dönüştü. Alt yapı çalışmalarını hızlı bir şekilde tamamlayarak ekiplerimizin önünü açan TÜRK TELEKOM, KOSKİ ve MEDAŞ’a da teşekkürlerimi sunuyorum. Her iki kurumda sadece burada değil hizmet verdiğimiz her çalışmada bizlere desteklerini esirgemedi. Hizmete başladığımız ilk günden bu yana Meram’da asfaltlamayı en önemli hizmet kalemlerimizin başında gördük. Bu anlayışı koronavirüs salgını ve karantina günlerinde de devam ettirdik. Tüm sağlık önlemlerini alarak hizmette aksama yaşanmaması için gayret gösteriyoruz. Çünkü yeri geliyor, hızlı ve düzgün ulaşım da sağlığın bir parçası oluyor. Bu sebeple acil ve olmazsa olmaz hiçbir hizmeti ertelemiyoruz.”

Başkan Kavuş 22Meram için önlemler alındı hizmetler hızlandı ozelkalem.com .tr 2
Başkan Kavuş 22Meram için önlemler alındı hizmetler hızlandı ozelkalem.com .tr 2

Başkan’dan vatandaşlara teşekkür 

Karahüyük Mahallesi Pirhasan Caddesindeki yol genişletme çalışmalarında belediyenin işlerini kolaylaştıran vatandaşlara teşekkür eden Başkan Kavuş, “Hemşehrilerimizin daha rahat, daha huzurlu ve güzel bir çevrede yaşaması için belediye olarak elimizden geleni yapıyoruz. Karahüyük Mahallemizdeki çalışmalarda da mahalle sakinleriyle anlaşarak onları mağdur etmeden yol genişletme çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu çalışmaların yapılmasında bize büyük kolaylık sağlayan mahalle sakinlerine de teşekkür ediyorum. Bu çalışmalar esnasında vatandaşlarımızın muvafakatını alarak yer yer evinin bir bölümünü, dükkanını, ardiyesini, bahçe duvarını vb. müştemilatlarını yıkarak yenisini yapmak suretiyle yol genişliği çalışmalarını sürdürüyoruz. Zannediyorum bu caddedeki çalışmalar tamamlandığında bölgenin ihtiyacına cevap verecek ve şehircilik adına da güzel bir yolu ilçemize kazandırmış olacağız”  dedi.

İnceleyin:  KARAMÜRSEL YENİ BELEDİYE BİNASINA KAVUŞTU

Başkan Kavuş’un cadde üzerindeki incelemesi sırasında karşılaştığı vatandaşlar da çok güzel bir yolu bölgelerine kazandıracağı için kendisine teşekkür ettiler.

Facebook Yorumları