Ana SayfaGündem'Falcon Fest' Şahinkaya Kanyonu'nda düzenleniyor

‘Falcon Fest’ Şahinkaya Kanyonu’nda düzenleniyor

Türkiye’nin ilk ve tek ekstrem sporlar festivali “Falcon Fest” bu yıl ikinci kez Vezirköprü Şahinkaya Kanyonu’nda düzenleniyor.

“Falcon Fest”, bu yıl ikinci kez Samsun Büyükşehir Belediyesi ile Samsun ve Çevresi Turizm Alanı Altyapı Hizmet Birliği (SAMTAB) tarafından Vezirköprü Şahinkaya Kanyonu’nda düzenleniyor. Türkiye’nin ilk ve tek uluslararası ekstrem sporlar festivalinde bu yıl 9 spor dalında 9 ülkeden her biri alanlarında uzman yaklaşık 400 sporcu yer alıyor. Festival alanında sportif gösterilerin yanı sıra kamp katılımcıları için çeşitli aktiviteler de düzenleniyor.

Uzman sporcular bir araya geliyor

Samsun’un Vezirköprü ilçe merkezine 20 kilometre uzaklıkta bir doğa harikası olan Şahinkaya Kanyonu 4,5 kilometre uzunluğunda. Kanyon, ortalama 106 metre su derinliği ve yaklaşık 400 metre duvar yüksekliği ile sadece Türkiye’nin turizm değeri arasında yer alıyor. Festival kapsamında 9 spor dalından alanlarında uzman sporcular bir araya geliyor.

“Samsun potansiyelleriyle turizm şehridir”

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Türkiye’nin ilk ve tek ekstrem sporlar festivali Falcon Fest’i bu yıl ikinci kez düzenlediklerini belirtti. Şahin, “Bu festival zamanla Samsun’un hatta ülkemizin tanıtımına büyük bir katkı verecek. Şehrimiz her alanda büyük bir gelişim ve atılım içerisinde ve biz bu süreci yürütürken yerel ya da ulusal değil küresel düşünerek adımlar atıyoruz. Samsun maalesef turizm konusunda yakın zamana kadar sahip olduğu önemli potansiyeli yeteri kadar tanıtamadı. Ancak son yıllarda yapılan altyapı yatırımları ve turizme yönelik tesisleşme ile ciddi bir ilerleme kaydedildi” dedi.

“Emeği geçenlere teşekkür ediyorum”

Şahin, Falcon Fest adıyla bu yıl ikincisini düzenledikleri etkinliğin güzellik yaratacağını aktardı. Şahin, “Bu etkinliği başlatan büyükşehir eski belediye başkanımız Yusuf Ziya Yılmaz ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER on Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci on Origami ile kağıttan mucizeler