Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, belediye başkan adaylığına ilişkin açıklamalarda bulunarak, “Benim prensibimde aday olunmaz, aday gösterilir” dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, Hürriyet Gazetesi’ne verdiği röportajda belediye başkan adaylığına ilişkin soruyu yanıtladı. Tuna, “Benim prensibimde aday olunmaz, aday gösterilir. Aday gösterilme durumu olursa, bana verilen görevi ben sonuna kadar en güzel şekilde yapmaya gayret ederim. Ne iş olursa olsun. Şu anda bulunduğum şekil ve şartlarda ne görevim varsa hiç ölmeyecekmiş gibi ciddi anlamda işlerime sarılırım. Yarım saat sonra da ölecekmiş, ayrılacakmış gibi de hazır olurum” dedi.

“Hesabım olmadı, olamaz da”

Tuna, “İleriye dönük şöyle olsun, böyle olsun gibi bir hesabım olmadı, olmaz da. Ayrıca siyasette matematik çalışmaz. Mühendis olduğum için siyasette hesap işinin çalışmadığını biliyorum, görüyorum, yaşıyorum. Birçok hesap yapanlar vardı, sonuçlarının ne olduğunu kendileri de, kamuoyu da gördü. Dolayısıyla bu işler hesap işi değil nasip işidir. Sayın Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, partimizin yetkili kurulları nasıl bir görev verirse biz o görevi layıkıyla yerine getirmenin gayretinde oluruz. Bana afiş asma görevi verirlerse o görevi de yaparız. Bizim partideki ve siyasetteki anlayışımız budur” dedi.

Mustafa Tuna, istifa eden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in yerine başkanlığa getirilmişti.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Ankara'da yeni yıl hazırlıkları tamam