Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz

Bursa’nın Mudanya Belediyesi yeni bir projeyi daha hayata geçiriyor. Mütareke Meydan Projesi düzenlenen görkemli törenle başladı.

Mudanya Belediyesi, ilçenin vizyonunu değiştirecek yeni bir projeyi daha hayata geçiriyor. Mütareke Evi Müzesi, 12 Eylül Caddesi, İnönü Parkı ve çevresinden oluşan bölgeyi tamamen yayalaştıracak olan Mütareke Meydan Projesi, görkemli bir törenle başladı. Törene, CHP Parti Meclis Üyesi ve Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, TBMM Katip Üyesi ve Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Mudanya Kaymakamı Faik Oktay Sözer, Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Belediye Başkan Yardımcıları Servet Usta, Sevinç Şenşekerci, Hakan Karabay, CHP Mudanya İlçe Başkanı Ergül Batman ve ilçe örgütü ile çok sayıda Mudanyalı katıldı.

“Mucizeler yaratmaya devam edeceğiz”

Başkan Türkyılmaz, tarihi, doğal ve kültürel değerleriyle yaşayan bir kent olan Mudanya’ya kimliğini veren yapıların korunarak geleceğe taşınacağını söyledi.

996 bin TL’ye mal olacak

Başkan Türkyılmaz, 996 bin TL’ye mal olacak projenin kısa sürede tamamlanacağını vurguladı. Türkyılmaz, “Tam 4 yıl önce söz vermiştik. ‘Mudanya’da güzel şeyler olacak, Mudanya ile herkes gurur duyacak’ demiştik. Mudanya’nın uğradığı haksızlıklara rağmen kalanıyla Mudanya’mızı koruyup geleceğe, insanlığa kazandıracağız dedik. Cumhuriyetimizin biçimlendiği, kurulduğu, temellerinin atıldığı yerde, Ata’mızın, İsmet İnönü’nün ve Şükrü Çavuş’un hatırası önünde eğiliyoruz. 100 projeyle yola çıktık. Bu yüz projeyi 2 dönem belediye başkanlığı süresi içerisinde hayata geçireceğimizin sözünü verdik. Ne söz verdiysek yaptık. İlk etap dediğimiz 12 Eylül Caddesi’ni de içine alan projemiz başladı. Önümüzdeki dönemde de pek çok projeyi hayata geçireceğiz. Yıldıztepe Sosyal Yaşam Merkezi, Ata Park projemiz, Güzelyalı Atatürk Parkı’nın ikinci etap projesi, Zübeyde Ana Çocuk Akademisi’nde yakında çalışmalara başlanacak. 1 yıl içerisinde mucizeler yaratmaya devam edeceğiz. Çünkü, Mudanyalılara hizmet etmek bizim boynumuzun borcu” dedi.

İnceleyin:  Aydın Büyükşehir Belediyesi İş Başında

Proje kapsamında; belediye binasının bulunduğu alandan başlanarak, yayalaştırma çalışmaları yapılacak. Mütareke Müzesi’nin karşısında bulunan İsmet İnönü Anıtı’nı da içine alan bölge, dev bir meydan haline getirilecek. Proje tamamlandığında toplam 7 bin 900 metrekare doğal granit taş ve bazalt zemin kaplaması yapılacak. Mütareke Meydanı,12 Eylül Caddesi, Ressamlar Sokak, Hükümet Sokak, Mahkeme Sokak, Ünlü Sokak, 2.Sağlık Sokak, İkizçeşme Sokak, Bilgi Sokak, Akıncı Abidinbey sokaklarında düzenleme yapılacak. Bin 500 metrekare olan İnönü Parkı’nda ise zemin kaplama, peyzaj, yeşillendirme ve aydınlatma düzenlemesi sağlanacak.

Facebook Yorumları