Başkan Mustafa Tuna, “Taksiciler kısa mesafe için yolcu almıyor” eleştirileri ile ilgili, “Lütfen kısa mesafe yolcularını mağdur etmeyin” dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Tuna, Ankara Şoförler Odası Başkanı Mehmet Yiğiner’i ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti. Başkan Mustafa Tuna, ziyarette taksici esnafının taleplerini dinledi. Tuna, Başkentliler’den son günlerde kendisine en çok şikayet konusu olarak aktarılan “Taksiciler kısa mesafe için yolcu almıyor” eleştirilerini gündeme getirdi. Tuna, taksicilerin huzur ve refah içinde çalışmasının önemli olduğunun altını çizdi. Tuna, taksici esnafını özellikle kısa mesafe şikayetleri konusunda uyardı.

Başkan Mustafa Tuna, “Her konuda vatandaş memnuniyeti önemli olduğu gibi ulaşım hizmetlerinde de bu memnuniyet önemli. Neticede bu bir kamu hizmeti. Vatandaş memnun olmadıktan sonra geri kalan teferruattır. Kısa mesafe yolcularını mağdur etmeyin, bu bir rızık meselesi. Uzun mesafe gidersin kaza yaparsın. Araba kaç gün yatar hesap edin, ama kanaatkar olan ‘şükür, elhamdülillah’ diyen esnaf çok huzurlu. Halinden şikayet eden esnaf da hep huzursuz. Önemli olan iyi niyet. İşini düzgün yaptığın zaman Cenab-ı Hak senin rızkını veriyor. Hiç kimse rızk endişesi duymasın” dedi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Aski izinleri kaldırdı, ekipler 24 saat çalışacak