ODTÜ

 Ankara Büyükşehir Belediyesi öğrenci dostu uygulamalarına devam ediyor. Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın talimatıyla müjdeli haberi alan ODTÜ öğrencilerin yüzü güldü.

Başkent’te yaşayan öğrencilere ulaşım kolaylığı sağlayan uygulamalara bir yenisi daha eklendi. Hacettepe Üniversitesi’nden sonra ODTÜ’lü öğrencilere bir müjde de Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’tan geldi.

ODTÜ

Başkan Yavaş’ın talimatıyla ODTÜ Kampüs içine 2 Mart Pazartesi gününden itibaren ücretsiz iki adet otobüs servisi hizmet vermeye başlıyor.

HAFTA İÇİ HER GÜN 08.00-18.00 ÜCRETSİZ RİNG

EGO Genel Müdürlüğü ile ODTÜ Rektörlüğü ile yapılan görüşmeler sonrası yapılan anlaşma doğrultusunda iki adet EGO otobüsü, kampüs içinde hafta içi her gün 08.00-18.00 saatleri arasında 15 dakika aralıklarla ring yapacak.Açık Kahverengi A-1 Ringi adı altında hizmet verecek olan EGO otobüsleri, ODTÜ’lü öğrencilere ulaşım hizmeti sağlayacak.

ÖĞRENCİLERİN EKONOMİSİNE BÜYÜK DESTEK

        ODTÜ’de öğrenim gören öğrencileri kampüs içine kadar yürümekten kurtaracak olan uygulama aynı zamanda öğrencilerin ekonomisine de büyük katkı sağlayacak.

ODTÜ
  2 Mart’ta başlayacak ücretsiz otobüs ring güzergahı;

A-1 Kapısı,

YDYO 1,

İİBF,

Rektörlük,

KKM,

İnşaat Mühendisliği,

Kimya Mühendisliği,

Makina Mühendisliği,

Endüstri Mühendisliği,

Yuva,

Mimarlık Fakültesi,

YDYO ve A-1 Kapısı olarak belirlendi.

TOPLUM SAĞLIĞINA ÖNCELİK

Büyükşehir Belediyesi her gün binlerce yolcunun seyahat ettiği EGO ve Özel Halk Otobüsleri, Raylı Sistemler, Aile Yaşam Merkezleri, Gençlik Merkezleri ve AŞTİ’de salgın hastalık riskine karşı dezenfeksiyon ve sterilizasyon çalışmalarını iki kat artırdı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Devletimizin ilgili mercileri ile iş birliği içerisinde vatandaşlarımızın sağlığını muhafaza etmek ve olası salgın hastalıklardan korumak amacıyla toplu taşıma araçları başta olmak üzere ortak kullanım alanlarında gerekli önlemler alınmıştır” dedi. Büyükşehir Belediyesi ayrıca kentin birçok noktasına virüslere ve salgın hastalıklara karşı uyarı afişleri astı.Toplum sağlığını önceleyen Ankara Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların daha sağlıklı, temiz ve hijyenik bir ortamda seyahat edebilmesi için Başkent genelinde hizmet veren toplu taşıma araçlarında temizlik ve ilaçlama çalışmalarını artırdı.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Nilüfer Uluslararası Caz Tatili Caz Rüzgarı Estirmeye Devam Ediyor