Ana SayfaÇevreBaşkent, 'atık jilet' kampanyasıyla farkındalık hedefliyor

Başkent, ‘atık jilet’ kampanyasıyla farkındalık hedefliyor

Ankara’da sokak hayvanları ve kağıt toplayıcılarının zarar görmemesi için atık jilet kampanyası başlatıldı. Bu doğrultuda hazırlatılan geri dönüşüm kutuları Başkent’teki yaklaşık 3 bin berbere dağıtılacak. 

Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Ankara Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın iş birliğiyle “Atık Jiletler Toplama Kampanyası” başlatıldı. Kullanılmış jiletlerin geri dönüşüme kazandırılması başta olmak üzere sokak hayvanlarına ve kağıt toplayıcılarına zarar vermemesi amacıyla başlatılan proje kapsamında, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın talimatıyla geri dönüşüm kutuları hazırlatıldı. Ankara Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası’na verilen geri dönüşümlü kutular, Başkent’teki yaklaşık 3 bin berbere dağıtılacak.

Başkan Yavaş projeye destek çıktı

Ankara Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sezayi Kara, projenin beş ay önce başlatıldığını ancak geri dönüşüm kutularının hazırlanması için ilçe belediyelerden destek alamadıklarını söyledi. Kara, desteğin Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden geldiğini vurguladı. Kampanyayı hayata geçirmek için Büyükşehir Belediye Başkanı Yavaş ile görüştüklerini anlatan Kara, amaçlarının toplumsal farkındalık oluşturarak, kampanyanın yayılması olduğunu dile getirdi. Kara, “Çöplerde yiyecek arayan hayvanlar jiletler yüzünden ciddi şekilde yaralanıyor. Bunun dışında özellikle çöplerden kağıt toplayan vatandaşların elleri kesiliyor. Proje sayesinde Ankara’daki bütün berber esnafımız atık jilet kutuları ile jiletlerini biriktirerek hem çevre hem de insan sağlığını koruyacak. Belediyemiz berberlerden bu kutuları toplayacak ve geri dönüşümle elde edilecek gelir bir hayır kurumuna verilecek. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mansur Yavaş’ın desteği için teşekkür ediyorum” dedi.

jilet 2

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER on Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci on Origami ile kağıttan mucizeler