Edirne’de Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nden başpehlivan olarak kente dönen Döşemealtı Belediyesi Güreşçisi Orhan Okulu, Antalya’da coşkuyla karşılandı. Okulu için 100 araçlık konvoy yapıldı.

Edirne’de Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin bu yıl 657’ncisi yapıldı. Müsabakalara katılan Antalya Döşemealtı Belediyesi Güreşçisi Orhan Okulu, kente başpehlivan olarak döndü. Okulu, Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş tarafından kent girişinde karşılandı.

Vatandaşları kemeriyle selamladı

Kendisini karşılayanları altın kemerini havaya kaldırarak selamlayan Okulu, daha sonra kendisi için tahsis edilen üstü açık cipe bindi. Okulu ile birlikte araca Döşemealtı Belediye başkanı Turgay Genç, Döşemealtı Güreş Ağası Osman Avcı ve Döşemealtı Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Cihan Sidel eşlik etti. Okulu, yol boyunca kendisine sevgi gösterisinde bulunanları selamladı.

Kutlamalara Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal da katıldı. Başpehlivan Okulu ve beraberindekiler, buradaki programın ardından konvoy eşliğinde şehir merkezine geçti.

“3 yıl üst üste kazanmak istiyorum”

Törende konuşan Başpehlivan Orhan Okulu, altın kemeri 3 yıl üst üste kazanarak, Antalya ve Döşemealtı’na bir ilki yaşatmak istediğini ifade etti. Okulu, “Hedefimiz üç yıl üst üste altın kemeri kazanarak Antalya ve Döşemealtı’na ilki yaşatmak. Belediye Başkanımız Turgay Genç ve ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Altın kemeri Döşemealtı ve Antalya halkına armağan ediyorum” dedi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  İstanbul Büyükşehir Belediyesinden bebekler için 'Minnak'