İzmir’in Bayraklı Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nün sahiplendirilmek üzere kedi ve köpeklerin sergilendiği Pet İzmir 2018 – Evcil Hayvan Ürün, Malzeme Ve Aksesuar Tedarikçileri Fuarı’ndaki standı ilgi gördü.

Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde düzenlenen Pet İzmir 2018 – Evcil Hayvan Ürün, Malzeme Ve Aksesuar Tedarikçileri Fuarı, ikinci yılında yine renkli görüntülere sahne oldu. Fuarda, Kedi, köpek, kuş, balık, aksesuar ve veterinerlik malzemelerinin yer aldı. Fuar hayvanseverlerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Açtığı stantla ilgileri üzerine çeken Bayraklı Belediyesi de, ziyaretçileri can dostlar konusunda broşürler dağıtarak bilinçlendirdi. Ayrıca ekipler, bakımlarını yaptıkları ilçe sınırları içinde doğum yapan kedi ve köpek yavrularına da 25 Mart Pazar akşamı sona erecek fuarda yeni sıcak yuvalar arıyor. Standa ilk günden itibaren yoğun ilgi olurken, birçok vatandaş yavru hayvanları sahiplenmek istiyor.

“Ziyaretçileri bilinçlendiriyoruz”

Bayraklı Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Armağan Kirdeci, “Can dostlarımıza sokakta nasıl davranılması gerektiğiyle ilgili broşürler hazırladık. Bu broşürlerin dağıtımını yapıyoruz. Ziyaretçileri özellikle sokakta yaşayan can dostların hastalık veya sakatlık gibi bir sağlık problemi varsa neler yapabilecekleri konusunda bilinçlendiriyoruz. Amacımız da merkezimizde bulunan sokak hayvanlarının sahiplendirilmelerini sağlamak. Sokakta gözlerini açan bu can dostlarımız ileride inşallah güzel bir yuvada yaşamaya devam ederler. Tüm amacımız sokakta yaşayan hayvanların yaşam kalitesini artırmak. Bu anlamda bize bu fırsatı veren Bayraklı Belediye Başkanımız Hasan Karabağ’a teşekkürlerimizi sunarız” dedi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  AK Parti’li Yavuz: "Çok büyük hatalar, usulsüzlükler var”