Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde bulunan Lamos Antik Kenti’ne kültür ve doğa yürüyüşü düzenlendi. Yürüyüşe çok sayıda doğasever katıldı.

Gazipaşa Belediyesi tarafından ilçe merkezine 15 kilometre uzaklıktaki Çile Mahallesi’nde bulunan Lamos Antik Kenti’ne yürüyüş düzenlendi. Yürüyüşe aralarında Gazipaşa Kaymakamı Nurullah Kaya ve Gazipaşa Belediye Başkanı Adil Çelik’inde bulunduğu çok sayıda tarih ve doğasever katıldı. Cumhuriyet Meydanı’nda buluşan ve daha sonra otobüslerle “Lamos Arena” alanına giden yürüyüşçüler, bin 800 yıllık geçmişe sahip, geç Roma döneminde inşa edilmiş Lamos Antik Kenti Kalesi’ne doğru yürüyüşe geçti. Kaleye çıkan yürüyüşçüler, tekrar “Lamos Arena” bölgesine döndü.

“Halkın ilgisi sevindirici”

Gazipaşa Belediye Başkanı Çelik, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, “Düzenlediğimiz etkinlikle tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimizi tanımayı, tanıtmayı, aynı zamanda spor yapma alışkanlığını kazandırmayı amaçlıyoruz. Halkımızın ilgisi bizleri sevindirdi. Bu yürüyüşlere devam edeceğiz” dedi.

Kaymakam Kaya ise etkinliğin son derece faydalı geçtiğini belirterek, “Hem yürüyüşe katılanlar, hem de onların yaptığı paylaşımlar sayesinde bölgenin güzelliklerini tanımış ve tanıtmış olduk. Aynı zamanda da güzel bir sportif etkinlik oldu. Emeği geçen başta Başkan bey olmak üzere herkese teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  'Ya sokağa çıkma yasağı ya da tam-tecridi kapanma'