Ana SayfaÇevreAtık YönetimiBayraklı’dan geri dönüşüm atağı

Bayraklı’dan geri dönüşüm atağı

Bayraklı’dan geri dönüşüm atağı! Çevre kirliliğini önlemek ve geri dönüşümü mümkün atıkları ekonomiye kazandırmak için çalışmalar yürüten Bayraklı Belediyesi, “Mobil Atık Getirme Merkezi Projesi”ni başlattı. İlçenin en işlek 3 noktasına konulan mobil merkezler sayesinde, evsel atıklar gruplarına göre toplanarak geri dönüşüme kazandırılacak.

Bayraklı'dan geri dönüşüm atağı
Bayraklı’dan geri dönüşüm atağı

Atıklar yerinde ayrıştırılacak

Geri dönüştürülebilir atıkları tek bir merkezde toplayarak hem doğaya hem de ekonomiye katkı sunmak için çalışmalarını hızlandıran Bayraklı Belediyesi, kentin işlek noktalarına Mobil Atık Getirme Merkezi kurdu. Evsel atıkların sağlıklı toplanması amacıyla kurulan merkezler, 75. Yıl Mahallesi, Sevgi Yolu ve Haşim İşcan Caddesi’nde hizmete sunuldu. Bayraklılılar bu merkezlere; kağıt, karton, plastik, metal, cam gibi ambalaj atıkları ile elektronik atıkları, kullanılmış yağ ve atık pilleri getirerek geri dönüşüme katkıda bulunabilecek. Biriktirilen farklı türdeki atıkların toplanması ve geri kazanımı, lisanslı firmalar aracılığı ile gerçekleştirilecek.

Bayraklidan geri donusum atagi 1
Bayraklidan geri donusum atagi 1

“Geri dönüşüme destek bekliyoruz”

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, “Çevre kirliliğinin önlenmesine katkıda bulunmak, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir Bayraklı bırakmak için çalışmaya devam ediyoruz. Seyyar atık getirme merkezleri de bu hedeflerimize destek olacak ve daha fazla vatandaşımızın geri dönüşüme katılmasını sağlayacak önemli bir uygulama. Tüm yurttaşlarımızdan destek bekliyoruz” dedi.

Özelkalem Haber Özelkalem Yerel Yönetim Ağı

Özelkalem Dergisi 15. yıl özel sayısı’nı gururla sunar!

Özelkalem Tv Youtube

Serdar Sandal Kimdir

Serdar Sandal, 1969 Tunceli doğumlu, evli ve bir çocuk babasıdır. Eşi Aylin Sandal Özel Çakabey Anadolu Lisesi’nde öğretmen olarak görev yapmaktadır. Oğlu Yağız Sandal ise Yaşar Üniversitesi’nde Psikoloji okumaktadır.
Matematik bölümü mezunu olan Sandal, on beş yıl özel eğitim kurumlarında matematik öğretmenliği yapmıştır. Bu süre zarfında onlarca matematik ve geometri ders kitabı hazırlamıştır. Özel bir eğitim kurumunun yönetim kurulu başkanlığını üstlenmiş aynı zamanda İzmir Sanayici ve iş Adamları Derneği (İZSİAD) üyeliğini sürdürmüştür. Ayrıca İzmir Ticaret Odası (İTO)’nda meclis üyeliği ile eğitim komite başkanlığı görevlerini yürütmüştür.
İş dünyasını iyi tanıyan, ekonomik politikalar ve ülke kalkınması sürecinde köprü görevi görecek nitelikleri geliştiren program süreçleri içinde yer alan Sandal, nitelikli büyüyen bir toplumun ekonomik anlamda hangi noktalara ulaşabileceğini proaktif süreçlerle önemli platformlarda sık sık dile getirmektedir.
Sadece bireyin değil kolektif bir anlayışla toplumsal kalkınma modeli olarak pozitif durumu hedefleyen ve somut bir bakış açısıyla bütüncül bir yaklaşımı savunan Sandal, toplumun geneline yayılan bir ekonomik, siyasal ve kültürel gelişmenin peşinde olmuştur.
Siyasi çalışmalarına üniversite yıllarında başlayan Sandal, çeşitli öğrenci dernekleri ve kitle örgütleriyle genç yaşta tanışma fırsatı bulmuştur. Daha sonraki süreçte Bilimsel Eğitim Kültür ve Sanat Vakfı (BİLSES) Yönetim Kurulu Üyeliği ile Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nde aktif olarak çalışmıştır. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile akademik çevrenin bir araya geldiği çalıştayları düzenleyen Sosyal Ekonomik Siyasal Araştırmalar Derneği(SESADER)’in kurucu üyeleri arasındadır. Aynı zamanda KESK üyesi olan Sandal, her platformda sivil toplum kuruluşlarına destek vermekten çekinmeyen düşünce yapısıyla fikri mahiyetteki çözümlerini toplumla paylaşma gayreti içerisindedir.
İki dönem SHP İl Yönetim Kurulu Üyeliği yapan Serdar Sandal, üç dönem de Bayraklı ilçesini temsilen CHP İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur.
31 Mart 2019’daki yerel seçimlerinde Bayraklı Belediye Başkanı seçilmiştir
Yaşamı zorlu mücadelelerden geçmiş olan Serdar Sandal; hayatın, yoksulluğun, sokağın, caddenin, haksızlığa uğrayanların, sömürülenlerin soluğunu devamlı vicdanının bir köşesinde hissetmiştir. Vicdan, özgürlük ve mutlu yarınlar için hayata bakış açısını halk diliyle açıklamayı tüm yurttaşlara yayılan bir manifesto olarak görmüştür.
Hayat bilgisi dersinden sınıfta kalmasını istemediği çocuklar için, gözünde yaş dinmeyen acılı analar için, yetim hakkını başkalarına peşkeş çekenlere dur demek için sırtında çekemeyeceği her türden onca ağırlığa maruz kalan babalar için, gençlerin aydınlık düşüncelerine sahip çıkmak için mücadele eden Sandal Çiğli Belediyesi Eğitim Merkezi (ÇİBEM) kuruluşunda almış olduğu aktif görevle beraber toplumun her kesimine hizmet etmeyi bir borç bilmektedir.

 

Bayraklı Belediye Başkanı Serdal Sandal

 

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER Açık Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci Açık Origami ile kağıttan mucizeler
Araç çubuğuna atla