Ana SayfaGündemCHP’li Binzet; Kimsenin sabrı kalmadı

CHP’li Binzet; Kimsenin sabrı kalmadı

CHP’li Binzet; Kimsenin sabrı kalmadı

 

CHP Adıyaman İl Başkanı Burak Binzet, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ekonomik gidişata ilişkin “diğer ülkelerde de benzer durumlar” sözlerine tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Salgın döneminde bozulan üretim ve tedarik sistemi hâlâ düzeltilebilmiş değil. Tam tersine Karadeniz’in kuzeyindeki savaşla birlikte üretim ve tedarik kanalları yeni tehditlerle karşı karşıya kalmıştır. Finanstan, sağlığa, enerjiden, gıdaya geniş bir alanda giderek ağırlaşan sorunlar zengininden fakirine kadar dünyadaki tüm ülkeleri derinden sarsıyor. Merkezinde yer aldığımız coğrafya başta olmak üzere dünyanın dört bir yanında benzer tabloları görmek mümkündür” dedi. Erdoğan’ın yaşanan ekonomik krizi dünyadaki diğer ülkeleri de işaret etmesine ilişkin

CHP Adıyaman İl Başkanı Burak Binzet şöyle yanıtladı:

“Sizin yüzünüzden kriz üstüne kriz patlak veriyor”

“Kendini ekonomist sanan ve ekonominin kitabını yazdığını sanan AKP’nin başındaki şahıs, bir ekonomi nasıl batırılır ancak onun kitabını yazabilir! Geldiğimiz noktada o kitabın nasıl pratiğe dönüştüğünü de 84 milyon olarak acı şekilde tecrübe ediyoruz. AKP genel başkanı sorumluluktan kaçarak, ülkeyi raydan çıkardığı gerçeğiyle yüzleşmeyerek özetle, “Sorunlar tüm dünyada aynı, sadece bizde mi kriz var?” diyor. Doğru, sorunlar tüm dünyada var, kriz birçok yerde var. Mesela Almanya. Ama burada sizin yüzünüzden kriz üstüne kriz patlak verirken, fiyatlar 1 yılda hatta 2 ayda iki katına fırlarken, orada 40 yılın enflasyon artışından bahsediliyor. Ve bu artış Almanya’da yüzde 7,3. TÜİK rakamlarına göre ise güya enflasyon yüzde 61. Yersen!”

“Seçimi kaybetmenin acısını kendinize bal eyleyebilirsiniz”

“AKP ülkeyi iflasa sürüklüyor. Halkın dayanacak gücü kalmadı. Enflasyon değil 40 yılın, benzetmek gerekirse 40 günün zirvesini yaşıyor. Her açıklanan enflasyon rakamı kendi rekorunu kırıyor. Beyefendi de çıkmış tüm dünyada kriz var, acıyı bal eyleyelim, sabredelim diyerek masal anlatmaya devam ediyor. Kimsenin sabrı kalmadı. Acıyı bal eyleyecek olan da artık siz ve partiniz olacak Sayın Erdoğan. Seçimi kaybetmenin acısını kendinize bal eyleyebilirsiniz. Çünkü geliyor, gelmekte olan!”

Özelkalem Haber

Özelkalem Türkiye’nin Yerel Yönetim Ağı

Özelkalem Dergisi 15. yıl özel sayısı’nı gururla sunar!

İzle Türkiye! Özelkalem Tv Youtube

#özelkalemhaber #güzelbirtürkiye #güzelbirtürkiyemümkün #herşeygüzelbirtürkiyeiçin

Hibya Haber Ajansı

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER on Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci on Origami ile kağıttan mucizeler