İzmir’in Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, “Bayram tatili bitse de, Çeşme’de doluluk devam ediyor. Daha önce de söylediğimiz gibi, Çeşme artık 3 aylık sezonu olan bir Çeşme değil” dedi.

Çeşme’yi 9 günlük bayram tatilinde 1 milyonun üzerinde tatilci ziyaret etti. Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, ilçe turizmi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Dalgıç, “Bayramı Çeşme dolu dolu geçirdi. Beni çok sevindiren bir konu; hiçbir olumsuzluk olmadan, huzur içerisinde bir bayram geçirdik. Yaz doluluğuna bayram bir artı katkı sağlamıştı. Bayram tatili bitse de, Çeşme’de doluluk devam ediyor. Daha önce de söylediğimiz gibi, Çeşme artık 3 aylık sezonu olan bir Çeşme değil. İddia ile söylediğim gibi, önce 6 ay sezonu bulalım, sonra 9 ay, daha sonra da 12 ay zaten arkasından gelir. Bugün artık Çeşme’de konaklama tesislerimiz hala dolu. Rezervasyonlar, Eylül ayının da dolu olduğunu gösteriyor” diye konuştu.

“Etkinlikler kasım ortalarına kadar devam edecek”

Çeşme’de Kasım ayı ortalarına kadar etkinlik ve festivallerin devam edeceğini açıklayan Başkan Dalgıç, “Bayramın hemen arkasından Ildır’da bir etkinliğimiz vardı. Önümüzdeki hafta sonunda Çiftlik Mahallemizde, birincisini gerçekleştireceğimiz festivalimiz var. Yine hafta sonu Arkas Aegean Link Regatta Yelken Yarışları var. Festival de yelken yarışları da Çeşme’ye ciddi katkı sağlayacak. Kasım ayının ortalarına kadar etkinliklerimiz devam edecek. Her hafta sonu bir etkinlik, her mahallemizde bir festival gerçekleştirilecek. Bu etkinlikler ve festivaller de Çeşme’de doluluğa katkı sağlayacak” dedi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Turizmin kalbi Travel Turkey'de atıyor