İstanbul ve İzmir’de toplu ulaşım, Kurban Bayramı nedeniyle yüzde 50 indirimli olacak. Antalya’da ise, resmi otobüsler ve tramvaylar ücretsiz hizmet verecek.

İstanbul Elektrik Tramvay ve Tünel İşletmeleri (İETT), internet sitesi üzerinden açıklama yaptı. Açıklamada İstanbul’da Kurban Bayramı boyunca toplu taşıma araçlarında uygulanacak ücret tarifesini duyurdu. İETT’den yapılan açıklamada, “Özel araç kullanımının azaltılarak trafiğin rahatlatılmasının hedeflenmektedir. Uygulamaya göre, 1-4 2017 Eylül tarihleri arasındaki Kurban Bayramı boyunca İETT ve Özel Halk Otobüsleri, Otobüs A.Ş., Metrobüs, Şehir Hatları Vapurları, Toplu Taşıma Entegre Özel Deniz Motorları, Metro, Tramvay, Hafif Metro ve Füniküler hattı yüzde 50 indirimli hizmet verecek” denildi.

Böylece İstanbul’da toplu taşıma araçları, Kurban Bayramı boyunca yüzde 50 indirimli şekilde hizmet verecek. Ücret tarifesi 1 – 4 Eylül 2017 tarihleri arasında geçerli olacak ve bayramın ardından normal ücret tarifesi devreye girecek.

İzmir’de de yüzde 50 indirim

İzmir Büyükşehir Belediyesi, toplu taşımanın bayram süresince yüzde 50 indirimli olacağını duyurdu. Duyuruda, “Bayramda İzmir Büyükşehir Belediyesine ait toplu ulaşım araçları (Havaalanı, Baykuş, Bilet 35, Aylık Bilet ve Yerleşke Öğrenci Tarifesi hariç) yüzde 50 indirimli tarife ile hizmet verecek. Büyükşehir Belediyesi Meclisinde alınan karara göre İzmirliler, bayram seyahatlerini İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne ait toplu taşıma araçlarında ‘yarı yarıya indirimli’ olarak gerçekleştirebilecek. İzmirliler ayrıca kabristan ziyaretleri için tahsis edilen toplu taşıma araçlarından bayram günleri ücretsiz yararlanacak” ifadelerine yer verildi.

Antalya’da ulaşım ücretsiz

Antalya’da ise, Büyükşehir Belediyesinin resmi plakalı otobüsleri, Antray ile nostaljik tramvay bayramda vatandaşları ücretsiz taşıyacak. Antalya Büyükşehir Belediyesi, halkın bayramlaşma geleneğini rahatça yerine getirebilmesini sağlamak için toplu ulaşımda vatandaşları ücretsiz taşıyacak. Büyükşehir Belediyesinin işlettiği resmi ECP, MKL siyah plakalı otobüsler, Antray ile Müze ve Eski Mezbaha arasında hizmet veren nostalji tramvayı Kurban Bayramı boyunca ücretsiz yolcu taşıyacak.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Başkan Hüseyin Mutlu Akpınar, makam aracı yerine motosiklet kullanıyor