Rize’nin Muradiye Belde Belediyesi Başkanı Musa Süreyya Balcı, beldede meydana gelen sel üzerine , “Allah’ım yardım et, batıyoruz” şeklinde tweet attı. Bölgeye çok sayıda AFAD ekibi ve iş makinesi sevk edildi.

Rize’de dün etkili olan sağanağın ardından yağış bu sabah saatlerinde de etkisini gösterdi. Yağışlar özellikle kentin merkeze bağlı Salarha ve Muradiye beldelerinde etkili oldu. Muradiye beldesinde aşırı yağış nedeniyle su seviyesi yükselerek taşan dere, beldeyi su altında bıraktı. Yağışın sele dönüşmesiyle, yörede çok sayıda evin zemin ile bodrum katlarını ve bazı iş yerlerini su bastı.

Süreyya Balcı’dan
“Allah’ım yardım et, batıyoruz” tweeti

Muradiye Belde Belediye Başkanı Musa Süreyya Balcı, yağışın sele dönmesi üzerine sosyal medya aracılığıyla “Allah’ım yardım et, batıyoruz” yazılı paylaşımda bulundu.

Haber verilmesi üzerine beldeye özel idaresine ait iş makineleri ve AFAD ekipleri sevk edildi.

Öte yandan şiddeti yağışın kentte akşama kadar süreceği bildirildi. Bölgede meydana gelebilecek olası ani sel, su baskını, yıldırım ve heyelan riski gibi olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiği yönünde uyarılarda da bulunuldu.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Sel bölgesinde hayat normale dönüyor