Yüklenici firmanın belediyenin kendilerine borçlu olduğunu iddia ederek işçilerini çektiği Dörtyol ilçesinde, Belediye Başkanı Yaşar Toksoy ve belediye çalışanları temizlik yaptı.

İddiaya göre, Hatay’ın Dörtyol ilçesinde temizlik işlerini yapan firma, belediyeden bir kısım alacağını tahsis edemedi. Firma bunun üzerine yaklaşık 70 temizlik işçisine iş bıraktırdı. Bunun üzerine ilçede temizlik işleri aksayınca, Başkan Yaşar Toksoy ve bazı belediye çalışanları temizlik yapmaya başladı.

Sokak ve caddeleri süpürdü

Eline süpürge ve kürek alan Toksoy, sokak ve caddeleri süpürdü. Dörtyol Belediye Başkanı Toksoy, ilçede temizlik işlerini yapan yüklenici firmaya 4 yılda yaklaşık 5 milyon lira ödeme yaptıklarını ancak bazı alacaklarını gerekçe göstererek, işçilerini çekip kendilerine gözdağı vermeye çalıştığını öne sürdü. Toksoy, 4 yıl boyunca belediyeye ait temizlik araçlarını firmaya verdiklerini ve bunun karşılığında da hiç bir ücret talep etmediklerini belirtti.

“Gözdağı vermeye çalışıyorlar”

Toksoy, vatandaşların mağdur olmaması için temizlik işini yapmaya başladıklarını ifade etti. Toksoy, “Temizlik işlerimizi yapan yüklenici firmaya 4 yılda yaklaşık 5 milyon lira ödeme yaptık. Ancak bazı borçlarımızı gerekçe göstererek burada temizlik görevlilerini Erzin, İskenderun ve Payas bölgesine çekiyorlar. Bize gözdağı vermeye çalışıyorlar. 4 yıldır kendi araçlarımızı bu firmaya vererek hiç bir ücret talep etmeden temizlik işlemlerini yapıyorduk. Ne oldu da şimdi bu durum ortaya çıktı. Bizde bu oyunu bozmak için topyekun tüm belediye personellerimizle bugün şehrimizi temizleyeceğiz. Yetişebildiğimiz kadar vatandaşlarımızı mağdur etmeyeceğiz. Arkadaşlarımızı değişik alanlarda görevlendirerek bu sorunu çözmeye çalışacağız” dedi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Maske, martının canını alıyordu