kartal
kartal

İstanbul ve İzmirde’ki  Belediyelerden korona fırsatçılarına geçit yok.           Kartal, Bağcılar ve Bornova Belediyeleri artan talep nedeni ile meydana gelen  ürünlerdeki fahiş fiyat yükselişinin önüne geçmek için sıkı tedbirler alındı. Belediyelerden  korona fırsatçılarına meydan vermemek için tedbirler ve kontroller arttırıldı.

 

Kartal’da denetimler aralıksız devam ediyor

Kartal Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Türkiye’de de tespit edilen koronavirüsü vakaları sonrasında vatandaşların talebinin arttığı gıda ve temizlik malzemelerinde meydana gelebilecek usulsüz fiyat artışlarını engellemek için denetimlerini sıklaştırdı.
Vatandaşlardan gelen öneri ve şikâyetleri de dikkate alan zabıta ekipleri, özellikle hijyen ve kuru gıda maddelerini mercek altına aldı. Marketlerde fiş ve fatura kontrolleri de gerçekleştiren ekipler, esnafa yasal düzenlemeler ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu.
Kartal’da usulsüz fiyat değişiklikleri ile ilgili vatandaşın sıkıntı yaşamaması için gerekli çalışmaların yürütüldüğünü ifade eden Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel ”Zabıta ekiplerimize bu konuda gerekli hassasiyeti göstermeleri hususunda uyarılar yapıldı. Vatandaşımızın mağduriyet yaşamaması için denetimlerimizi aralıksız devam ettireceğiz.” dedi.

bagcilar
bagcilar

 

Bağcılar’da korona fırsatçıları için tutanak tutuldu.

Bağcılar Belediyesi de koronavirüs nedeniyle kolonya, dezenfektan ve gıda fiyatlarındaki fahiş fiyat artışlarına yönelik 50’ye yakın medikal, kozmetik, eczane ve marketi denetledi. Fırsatçılık yaptığı tespit edilen esnaf hakkında tutanak tutulurken diğer işletme sahipleri de fiyat artışı yapmamaları konusunda uyarıldı.

Fahiş fiyat uygulayan esnaf İl Ticaret Müdürlüğü’ne bildirildi

Bornova Belediyesi de koronavirüs salgını nedeniyle talebin arttığı ürünlerdeki fahiş fiyat yükselişinin önüne geçmek için denetleme yapmaya başladı. Özellikle virüse karşı sıkça kullanılması önerilen başta kolonya olmak üzere temizlik ürünleri ile makarna ve bakliyat gibi gıdalara olan talebin artmasının ardından harekete geçen Zabıta Müdürlüğü ekipleri market, bakkal ve aktarlarda denetim yaptı. Denetimlerle fiyatları fahiş olarak arttırdığını tespit ettiği esnaf, gerekli cezai işlemin uygulanması için İl Ticaret Müdürlüğü’ne bildirildi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Bornova Protein Zinciri'ne Bir Halka da Tuzlukçu'dan