Bilecik Belediyesi Meclis Toplantısı, Başkan Selim Yağcı başkanlığında gerçekleştirilirken, belediyesinin yeni logosu oy çokluğuyla kabul edildi.

Bilecik Belediyesi Temmuz Ayı Belediye Meclis Toplantısı, Belediye Başkanı Selim Yağcı başkanlığında gerçekleştirildi.

Bilecik Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi’nde yapılan Belediye Meclis Toplantısı’nda, belediyenin yeni logosu kabul edildi. Belediye Başkanı Selim Yağcı, “Bilecik Belediye Başkanlığı tarafından hazırlanan ve temasında ‘Geçmişi’, ‘Günümüzü’ ve ‘Geleceği’ simgeleyen Bilecik Belediye Başkanlığı yeni logosunda yer alan 16 adetten oluşan altın rengindeki 8 köşeli yıldız, dünya tarihindeki şanlı yerini alan 16 Türk Devleti’ni simgelemektedir. Kayı Boyu işareti, Bilecik Belediyesi yeni kurumsal logomuzun orta kısmında bulunan ve iki ok, bir yaydan oluşan Osmanlı’nın ve Türk’ün atası Oğuzlar’ın Bozoklar Kolu olan Kayı Obası’nı temsil etmektedir” dedi.

“Kayı Boyu Bayrağını simgeliyor”

Yağcı, logonun Bilecik Belediye Başkanlığı olarak marka tescili yapılarak koruma altına alınan Kayı Boyu Bayrağını simgelediğini aktardı. Yağcı, “Logomuzun ana temasını oluşturmaktadır. Turkuaz rengi ise, renk skalasında ismi Türklüğe ait tek renk olan turkuaz rengi aynı zamanda kuvvet, kudret, istikrar ve gücü temsil etmektedir. Geçmişi ile övünen geleceğe emin adımlar ile yürüyen marka şehir Bilecik’i oluşturma misyon ve vizyonuna sahibiz. Bilecik Belediyesi, logonun turkuaz renginin iç kısmında bulunan ağ desenleri; teknolojiye, bilişime ve inovasyona açık bir hedef doğrultusunda ilerleyeceğinin bir göstergesidir. Yeni kurumsal logomuzun orta kısmında bulunan iki ok, Allah’ın birliği ve tekliğini gösteren Elif’in işaretidir. Aynı zamanda Türk Devleti ve Milletinin dik duruşunu temsil etmektedir. Logomuzun orta kısmında bulunan iki ok aynı zamanda Bilecikimizin plakası olan 11’i temsil etmektedir” diye konuştu.

“Anlamlı değerler üzerine hazırlandı”

Yağcı, logonun birçok yönden önemli ve anlamlı değerler üzerine hazırlandığını belirtti. Yağcı, “Geçmiş, günümüz ve gelecek arasındaki bağın yanı sıra Yeni Türkiye yolunda Bilecik’in de özel konumunun belirlendiği Bilecik Belediye Başkanlığı logosu birçok yönden önemli ve anlamlı değerler üzerine hazırlanmıştır. Temelde 3 büyük amaç göz önünde bulundurularak, hazırlanan Bilecik Belediye Başkanlığı logosunda şanlı geçmişimiz göz önünde bulundurularak hazırlandı” ifadelerinde bulundu.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  10.ULUSLARARASI ANTEPFISTIĞI KÜLTÜR VE SANAT FESTİVALİ BAŞLIYOR