Bilecik Belediyesinin vizyon projelerinden biri olan Botanik Park çalışmasında ilk kazma vuruldu. Bilecik Belediye Başkanı Nihat Can, parkın adından söz ettireceğinden emin olduklarını belirtti.

Bilecik Belediye Başkanı Nihat Can, belediyenin vizyon projelerinden olan Botanik Park alanındaki çalışmaları inceledi. Başkan Can, yetkililerden de bilgi aldı. Açıklamalarda bulunan Can, “Bölgemiz ve ülkemizde örnek projelerden birini daha Botanik Park Projesi ile gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Ülkemizde en zengin aromatik, endemik, tropikal ve botanik özelliklerine sahip şehrimizin bu özelliklerini rengarenk çiçeklerin ahengiyle yapımını hızla başlanan Bilecik Belediyesi Botanik Park projemiz ile süsleyeceğiz. Bilecik gerek ekonomik, gerek tarihi gerekse yeşili ile ülkemizde öne çıkan bir şehir. Kişi başına düşen yeşil alan miktarı açısından şuan Paris, Londra, Berlin gibi Avrupa’nın metropol şehirleri geride bırakan bir şehir. Yapımı başlanan Botanik Parkımız ile bu özelliğini ön plana çıkartarak adından söz ettireceğine eminiz” dedi.

“Turizm potansiyelinden memnunuz”

Başkan Can, şehrin son yıllarda öne çıkan turizm potansiyelinin kendilerinin memnun ettiğini belirtti. Can, “Bu turizm potansiyelini doğru ve verimli kullanmak adına bizlerde Bilecik Belediye Başkanlığı olarak turizm noktalarımızın genişlemesi ve canlanması doğrultusunda Botanik Park Projemizi, Bilecikimizin eski yerleşim alanı olan vadimizde yeniden canlandırarak turizme açmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

“Proje içinde her şey mevcut”

Başkan Can, Botanik Park projesinin içinde her şeyin olduğunu ifade etti. Can, “Tamamlandığında kültürel zenginliklerin doğal güzellikler ile buluşacağı projemizde yok yok. Seyir terasları, doğal yürüyüş yolları, süslü çeşmeler, kristal sera, kafeteryalar ve restoranlar, doğal görünümlü süs havuzları ve çeşitli süs bitkileri ile donatılacak. Çiçeklerin eşsiz kokusu ile hemşehrilerimiz ve gelen ziyaretçilerimiz kendilerini cennetten bir bahçenin içerisinde bulacaklar. 2019 yılının ilk çeyreğinde hizmete açmayı planlıyoruz. Bilecik Belediyesi Botanik Park, Edebali Vadisi’nde doğal sit alanı içerisindeki 12 bin 500 metrekare alanda Park ve Bahçeler Müdürlüğümüzce gerçekleştirilecek. Projemizin ülkemize ve Bilecikli hemşehrilerimize şimdiden hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerinde bulundu.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Bilecik Belediyesi yeni ek hizmet binası hizmete sundu