Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, “Kavşaklardaki trafik akışını, trafik yoğunluğunu uydu sistemi ile ölçerek, 19 kavşağı birbirine bağlıyoruz. Yoğunluklarına göre trafik lambalarındaki bekleme sürelerini bu şekilde azaltacağız” dedi.

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, kavşak çalışmalarını yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı. Başkan Eroğlu, burada yaptığı açıklamada, yapılan çalışmalar ile trafik yoğunluğunun yüzde 30-35 oranında azalacağını belirtti. Eroğlu, “Tokat’ımızda hep birlikte yaşıyoruz. Bu şehirde yaşarken ihtiyaçlarımız, taleplerimiz oluyor. Bizler de belediye olarak bu ihtiyaçlara cevap vermek için, ekiplerimizle birlikte gece-gündüz çalışmaya devam ediyoruz. Derdimiz daha yaşanabilir bir Tokat şehri. Şehrimizde otoparklar konusunda, trafik konusunda bir takım talepler geliyordu. Bizler de bunlarla ilgili çalışmalarımızı başlattık” ifadesini kullandı.

“Sistem 19 kavşakta uygulanacak”

Eroğlu, Gaziosmanpaşa Bulvarı’nda trafiğin yoğun olduğunu gözlemlediklerini anlattı. Eroğlu, “Bunlardan ilki akıllı trafik sistemi. Daha önceki yıllarda yapılan akıllı uygulamalar yerine Türkiye genelinde başlatılan bir uygulamayı şehrimizdeki 19 kavşakta uygulamaya geçiriyoruz. Bu şekilde tüm kavşaklarımızı birbirine bağlıyoruz. Kavşaklardaki trafik akışını, trafik yoğunluğunu uydu sistemi ile ölçerek, 19 kavşağı birbirine bağlıyoruz. Yoğunluklarına göre trafik lambalarındaki bekleme sürelerini bu şekilde azaltacağız.” dedi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  İstanbul'un otopark sorunu masaya yatırıldı