Ana SayfaGündemBIST100 teknik analizi

BIST100 teknik analizi

BIST100 teknik analizi

BIST100 teknik analizi

BIST100 Dün alıcılı açılış sonrasında gün boyunca pozitif bir seyir izleyen BIST 100 endeksi günü %1.22 oranında değer kazanımı ile 2556.81 seviyesinden tamamladı. Endekste yükseliş hareketi ralli havasında etkisini sürdürürken, dün yükselişin Banka hisselerinden sonra sanayi hisselerine gelen alımlarında desteklediğini görüyoruz. Teknik göstergelerde pozitif görünüm korunuyor, ancak son günlerde ki yorumlarmızda bahsettiğimiz üzere kısa vadeli göstergelerin aşırı alım seviyelerinde hareket ediyor olması kar satışları açısından risk oluşturuyor. Ancak göstergelerde şimdilik net bir bozulma görülmüyor.

Haftanın son işlem gününe yurt dışı piyasalarda etkili olan negatif havanın etkisi ile satıcılı başlamasını beklediğimiz endekste 2536 seviyesini gün içi hareketler açısından ilk destek noktası olarak takip edeceğiz. Bu seviyenin üzerinde tutunma çabası görebiliriz. Ancak 2536 ara desteğinin kırılması halinde son yükseliş kanalının alt bandı olması açısından daha önemli destek noktası olarak gördüğümüz 2505 seviyesine kadar geri çekilme yaşanabilir.

2505 seviyesinin üzerinde kalındığı sürece geri çekilmeleri kısa vadeli düzeltme hareketi olarak değerlendireceğiz. Bu nedenle taşınan pozisyonların bu desteğinin üzerinde kalındığı sürece korunmasını uygun buluyoruz.

Kaynak A1 Capital

Özelkalem Türkiye’nin Yerel Yönetim Ağı

Özelkalem Dergisi 15. Yıl Özel Sayısı’nı Gururla Sunar..  ►Abone ol

►İzle Türkiye!  ►Abone ol

Özelkalem tv Türkiye’nin ilk yerel yönetim televizyonu Özelkalem.tv, yerel yönetimlerin tarafsız, yaygın, katılımcı, etkin mecrası olmak üzere kuruldu. Bütün yerel yöneticilerin kendi televizyonu gibi görebileceği, bütün kentlerin kendini gösterebileceği bir televizyon kanalı. #özelkalem#yerelyönetim#belediyebaşkanları

Sosyal medyada bizi takip edin: ►Instagram: https://www.instagram.com/ozelkalemde… ►Twitter: https://twitter.com/ozelkalemdergi ►Facebook: https://www.facebook.com/ozelkalemdergi/

Hibya Haber Ajansı

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER Açık Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci Açık Origami ile kağıttan mucizeler
Araç çubuğuna atla