Ana SayfaGündemPiyasadan haberler

Piyasadan haberler

Piyasadan haberler

Piyasadan haberler

Piyasadan haberler.. Şirket üretimi artırmak ve müşterilerine daha iyi hizmet sunmak amacıyla İzmir, Bursa ve Kocaeli’deki mevcut üretim tesislerinde genişleme ve modernizasyona yönelik yatırımlar yapmayı planlamaktadır. Bu kapsamda Yönetim Kurulumuz 21 Nisan 2022 tarihinde, Kemalpaşa OSB Mh. İzmir Kemalpaşa Asfaltı Cad. N73/1 Kemalpaşa / İZMİR adresinde bulunan tesisimize yaklaşık 29.000.000 Euro ve Organize Sanayi Bölgesi 2. Cad. N3 İnegöl / BURSA ve Dilovası OSB 1.Kısım Dicle Cad. N22 41455 Dilovası / KOCAELİ adreslerinde bulunan tesislerimize yaklaşık 5.000.000 Euro genişleme ve modernizasyon yatırımı yapılması yönünde karar almış olup söz konusu yatırım kararı, ulusal ve global ekonomik koşullar dahil olmak üzere planlanan yatırımı etkileyebilecek sair gelişmeler ışığında gözden geçirilebilecektir.

Piyasadan haberler

RTALB… ‘’12.04.2022 tarihli açıklamamızda Şirketimizin sermayesinde pay sahibi olduğu A1 Yaşam Bilimleri İlaç Tanı Biyoteknoloji ve Sanayi A.Ş.’nin iştiraki olan Genz Biyo Teknoloji A.Ş.nin (Genz Bio) tarafından yürütülen Covid19 Antikor Tayini İçin Opto Akışkan Yöntem ile Çalışan Bir Bakım Noktası Testi (Point-Of-Care Test) (POCT) Cihazı’nın T.C. Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü tarafından denetiminin tamamlandığı, “Uygun” değerlendirme sonucu ile Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu‘na (TİTCK) gönderildiği, ÜTS onay işlemi için cevap beklendiği açıklanmış olup cihazın TİTCK tarafından ÜTS kaydına (GENZPRO Biyoçip SARS-CoV-2 Kantitatif IgG Test Kiti (100 Test)) alındığı Genz Bio şirket yetkilileri tarafından bugün şirketimize bildirilmiştir.’’

ISYAT… Şirketin 20.04.2022 tarihi itibarıyla net aktif değer tablosuna göre pay başına net aktif değeri 1.586846 TL dir. 20.04.2022 tarihi itibarıyla ortaklık payının BİAŞ’ta oluşan ağırlıklı ortalama fiyatı, pay başına net aktif değerinin 2 katını aşmıştır.

HUBVC… ‘’İştirakimiz Genz Biyoteknoloji A.Ş. (“Genz Biyo”) tarafından yürütülen Covid-19 Antikor Tayini İçin Opto Akışkan Yöntem ile Çalışan Bir Bakım Noktası Testi (Point-Of-Care Test) (POCT) Cihazı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu tarafından (TİTCK) ÜTS kaydına ürün adı GENZPRO Biyoçip SARS-CoV-2 Kantitatif IgG Test Kiti (100 Test) olarak alınmıştır.’’

OYAYO… Şirketin 20.04.2022 tarihi itibariyle net aktif değer tablosuna göre pay başına net aktif değeri 2.299255 TL dir. 20.04.2022 tarihi itibariyle BİAŞ’ta oluşan 7.05 TL ağırlıklı ortalama fiyatı, pay başına net aktif değerinin 2 katını aşmıştır. Şirketin paylarında gerçekleşen olağandışı fiyat ve miktar hareketlerine etki edecek kamuya açıklanmamış herhangi bir özel durumu bulunmamaktadır.

VKFYO… Şirketin 20.04.2022 tarihi itibarıyla net aktif değer tablosuna göre pay başına net aktif değeri 1,135826 TL’dir. 20.04.2022 tarihi itibarıyla ortaklık payının BİAŞ’ta oluşan ağırlıklı ortalama fiyatı, pay başına net aktif değerinin 2 katını aşmıştır. Şirketin paylarında gerçekleşen olağandışı fiyat ve miktar hareketlerine etki edecek kamuya açıklanmamış herhangi bir özel durum bulunmamaktadır.

OTTO… ‘’İştiraklerimizden OTTO Entertainment Yapım Yatırım A.Ş. , daha önce anlaşma yaptığı ‘DİLEMMA ‘ filminin satışı ile ilgili The WALT DISNEY COMPANY ile görüşmelere başlamıştır.’’

KORDS.. Kordsa Inc, Microtex’in yüzde 60 payını 24,6 milyon euro bedelle almak amacıyla sözleşme imzaladı

Koleksiyon Mobilya, bir finans kuruluşu ile mobilya temini konusunda 41 milyon TL’lik sözleşme imzaladı.

ORGE… ‘’21.03.2022 tarihli açıklamamızda, Şirketimizin, Gaziantep ilinde inşası devam etmekte olan Gaziantep Entegre Sağlık Kampüsü Projesi’nin T1-T2 Kuleler Elektrik İşleri’nin yapımına yönelik olarak verdiği 3.827.386,56 Euro+KDV ve 45.903.260,58 TL+KDV tutarındaki teklife ilişkin olarak, RMİ Rönesans Medikal Taahhüt İnşaat A.Ş. (İşveren) ile sözleşme görüşmelerine başlandığı kamuya duyurulmuştu.’’ ‘’İşveren’den 21.04.2022 (bugün) tarihinde alınan yazı ile, bahsi geçen sözleşme sürecinin iptal edildiği, ilgili sözleşmenin taraflarınca imza altına alınmayacağı ve sözleşmeye konu işlerin başlamayacağı Şirketimize bildirilmiştir. Bu çerçevede, elimizde olmayan sebeplerle, İşveren’in iş yerini teslim alarak işe başlayamaması nedeniyle, sözleşme görüşmeleri olumsuz olarak sona ermiştir.’’

TCELL… Yönetim Kurulunun 31 Mart 2022 ve öncesi tarihli ilgili geri alım kararları kapsamında, 21 Nisan 2022 tarihinde, 1.500.000 ABD Doları nominal değerde XS1298711729 ISIN kodlu Şirket Eurobond’unun 95,800 ABD Doları fiyattan alımı gerçekleştirilmiştir. İşlemin toplam tutarı 1.439.396 ABD Doları’dır.

CELHA… 2020 yılında açılan ve 03 Kasım 2020 tarihinde ara kararı açıklanmış olan; ABD Ticaret Bakanlığı, Uluslararası Ticaret İdaresi tarafından, “öngermeli beton demeti” ithalatına yönelik “anti damping ve sübvansiyon” soruşturmasında alınan nihai karara göre; Şirketimizin ABD’ye yapılan “öngermeli beton demeti” ihracatının ilave “%17,88 anti damping” ve “%2,96 sübvansiyon” vergilerine tabi tutulduğu öğrenilmiştir. Açıklanan ara karar tarihinden itibaren Şirket tarafından ABD’ye “öngermeli beton demeti” ihracatı yapılmadığından, alınan nihai kararın Şirket finansal tablolarına bir etkisinin olmadığı değerlendirilmektedir.

GESAN… Şirketin %70 bağlı ortaklığı olan Europower Enerji ve Otomasyon Tek. San. Tic. A.Ş. paylarının halka arzına yönelik olarak Kayıtlı Sermaye Sistemine Geçiş ve Esas Sözleşme Tadil izin başvuru dosyası 21/04/2022 tarihinde SPK’ya iletilmiştir.

IDEAS… Şirketin 21.04.2022 tarihli 28 numaralı yönetim kurulu kararına göre; Şirketin yeni ve gelişen alanlara yatırım stratejisi çerçevesinde; 1.Yazılım geliştirme, satış ve pazarlama faaliyetinde bulunan Syslıne Bilişim Hizmetleri Anonim Şirketi’ne yatırım yapılmasına, 2.Syslıne Bilişim Hizmetleri A.Ş.’nin sermayesinin 100.000 TL’den 142.900 TL’ne arttırılması, arttırılan 42.900 TL sermaye payının emisyon primli Şirketimize tahsis edilmesi neticesinde toplam 60.000 USD ödenmesine, 3.Syslıne Bilişim Hizmetleri A.Ş.’nin mevcut pay sahipleri ile Yatırım ve Pay Sahipleri Sözleşmeleri imzalanmasına, 4. Ödeme ve pay edinimine ilişkin işlemlerin ön şartlar yerine getirildiğinde tamamlanmasına ve sair prosedürün yerine getirilmesine, oy birliği ile karar verildi.

HDFGS… Şirketin girişim yatırımı portföyünde bulunan Hedef Portföy Yönetimi A.Ş. Değer Girişim Sermayesi Yatırım Fonu katılma paylarının fona iadesine ve yine Hedef Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından kurulan ve kısa zamanda ihracı gerçekleştirilecek olan Varlık Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’na yatırım yapılmasına oy birliği ile karar verildi.

TIRE… Şirketin stratejik planları doğrultusunda, gelecek yıllarda ekonomik hedeflerini gerçekleştirebilmesi için üretim kapasitesinin ve verimliliğinin artırılması amacıyla Karaman Fabrika İşletmesi için yaklaşık 5.000.000,00 EUR (Beşmilyon Euro) tutarında yüksek kaliteli baskı ve ciltleme makinası ve teçhizat yatırımı yapılmasına karar verilmiştir.

Kaynak A1 Capital

Özelkalem Türkiye’nin Yerel Yönetim Ağı

Özelkalem Dergisi 15. Yıl Özel Sayısı’nı Gururla Sunar..  ►Abone ol

►İzle Türkiye!  ►Abone ol

Özelkalem tv Türkiye’nin ilk yerel yönetim televizyonu Özelkalem.tv, yerel yönetimlerin tarafsız, yaygın, katılımcı, etkin mecrası olmak üzere kuruldu. Bütün yerel yöneticilerin kendi televizyonu gibi görebileceği, bütün kentlerin kendini gösterebileceği bir televizyon kanalı. #özelkalem#yerelyönetim#belediyebaşkanları

Sosyal medyada bizi takip edin:

►Instagram: https://www.instagram.com/ozelkalemde

►Twitter: https://twitter.com/ozelkalemdergi

►Facebook: https://www.facebook.com/ozelkalemdergi/

Hibya Haber Ajansı

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER Açık Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci Açık Origami ile kağıttan mucizeler
Araç çubuğuna atla