Ana SayfaEkonomiBornova ve Manisa arasında istihdam köprüsü

Bornova ve Manisa arasında istihdam köprüsü

İki komşu kent Bornova Belediyesi ve Manisa Büyükşehir arasında istihdam köprüsü kuruluyor. Bundan böyle iş arayan Bornovalılar işçiye ihtiyacı olan Manisa’daki firmalara yönlendirilecek.

İZMİR – Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ile bir araya geldi. İki başkanın vatandaşlara yarar sağlayacak her konunun siyasi perspektif dışında tutulması gerektiğini ifade ettiği buluşmada, birbirine komşu iki belediyenin başta istihdam olmak üzere pek çok alanda yapacakları işbirlikleri konuşuldu.

Başkan İduğ, çok sayıda Bornovalı ve İzmirli’nin Manisa Organize Sanayi Bölgesi‘nde çalıştığını ifade etti. Meslek edindirmek ve istihdam sağlamak amacıyla hayata geçirdikleri Altın Projesi’ni anlattığı Ergün’den destek istedi. İduğ, “Belediyemize yapılan binlerce iş başvurusu var. İki komşu kent olarak sizlerle bu konuda işbirliği yapabilir, işçi arayan Manisa’daki firmalara iş arayan vatandaşlarımızı yönlendirebiliriz” dedi.

İstihdam köprüsü önerisine olumlu yanıt

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün de yaklaşımı nedeniyle Başkan İduğ’a teşekkür etti. Ergün, “Hepimiz vatandaşlarımıza hizmet etmek için bu görevdeyiz. Manisa ve Bornova birbirine çok yakın iki komşu kent. Bu açıdan bakıldığında coğrafi yakınlığımızı hizmet alanına taşımamız çok önemli. Hayata geçirmek istediğiniz projeler gerçekten çok güzel. Ortak çalışmalara imza atmaya hazırız” diye konuştu.

Kadın kooperatifleri için ortak projeler

Buluşmada her iki kentte faaliyet gösteren tarım ve üretici kadın kooperatifleri için ortak projeler ortaya konularak, üreticilerin karşılıklı olarak Bornova ve Manisa’daki pazarlarda tezgah açabilmelerinin sağlanabileceği dile getirildi. İduğ, benzeri bir projenin hazırlıklarını yaptıklarını anlatan Ergün’e Dijital Sınıf Projesi hakkında bilgi de verdi.

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER on Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci on Origami ile kağıttan mucizeler