Birçok çevreci girişimde halk ile hareket eden ve halkın nabzını tutan Bozcaada Belediyesi, şimdi de çalışanlarını Avrupa Standartlarında bir bakış açısına ulaştırmayı amaçlıyor. Bu bağlamda Bozcaada belediyesi birçok konuda çalışanlara eğitim vermeye başladı.

Bozcaada Belediyesi 6331 Sayılı İş Sağlığı Ve Güvenliği Kanununun “Çalışanların İş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitimlerinin Usul Ve Esasları Hakkında Yönetmelik” gereğince Belediye çalışanlarına iş sağlığı ve güvenliği eğitimi verildi.
Belediye personeline iş güvenliği uzmanları tarafından ‘iş sağlığı ve iş güvenliği eğitimi’ verildi. İki grup olarak planlanan eğitimin birincisi Salhane’de tamamlandı. Verilen eğitimde; işyerlerinde sağlıklı ve güvenli bir ortamı temin etmek, iş kazalarını ve meslek hastalıklarını azaltmak, çalışanları yasal hak ve sorumlulukları konusunda bilgilendirmek, onların karşı karşıya bulundukları mesleki riskler ile bu risklere karşı alınması gereken tedbirleri öğretmek,ilk yardım,yangın ve iş sağlığı ve güvenliği bilinci oluşturarak uygun davranış kazandırmak gibi konu başlıkları ele alındı.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  "SÜT SENİN, GURUR MERSİN'İN”