Ana SayfaKültür SanatBu akşamın filmi "7. Koğuştaki Mucize"

Bu akşamın filmi “7. Koğuştaki Mucize”

Nevşehir’de sadece arabadan izlenebilen sinema günlerinde bu akşamın filmi “7. Koğuştaki Mucize” olacak. 

Nevşehir Belediyesi tarafından geçtiğimiz haftalarda yaşanılan koronavirüs salgını nedeni ile başlatılan ve büyük ilgi gören Arabalı Sinema Film Günleri devam ediyor. Etkinlikte bu akşam Türk sinemasının son yıllarda en çok izlenen ve büyük beğeni toplayan filmlerinden biri olan 7. Koğuştaki Mucize” yer alıyor.

Bu akşamın filmi 7. Koğuştaki Mucize-ozelkalem.com .tr
Bu akşamın filmi 7. Koğuştaki Mucize-ozelkalem.com .tr

Ramazan ayı içerisinde “Müslüm” ile başlayan ve sonrasında “Türk İşi Dondurma” adlı filmle devam eden Arabalı Sinema Film Günleri, Nevşehirlileri Türk sinemasının birbirinden güzel filmleri ile buluşturmaya devam ediyor.

Haksız yere hapse atılan bir baba ile 7 yaşındaki kızının hikayesi

Bu akşamki gösterim saat 21.30’da Bektik Mahallesi’ndeki Kamyon ve Tır Garajı’nda gerçekleştirilecek. Etkinlikte bu kez Mehmet Ada Öztekin’in yönettiği Türk yapımı bir drama filmi yer alıyor.  Filmin başrolünü Aras Bulut İynemli, Nisa Sofiya Aksongur, Celile Toyon, İlker Aksum, Mesut Akusta, Deniz Baysal, Yurdeer Okur ve Sarp Akkaya birlikte oynuyorlar. Konusu 1983 yılında sıkıyönetim altındaki bir Ege kasabasında geçiyor. Haksız yere hapse atılan Memo ile yedi yaşındaki kızı Ova’nın tekrar birbirlerine kavuşmaya çalışmaları anlatılıyor. Film Güney Kore yapımı Miracle in Cell No.7’den uyarlanmıştır.

Nevşehir Belediyesi film izleyenlere ikramda bulunacak

Nevşehir halkı ücretsiz olarak gerçekleştirilecek olan etkinliklerden araçlarından inmeden kurulan dev ekranlardan  film izleyebilecekler. Ayrıca etkinlikler boyunca vatandaşlara, yine Nevşehir Belediyesi tarafından çeşitli ikramlarda bulunulacak.

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER on Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci on Origami ile kağıttan mucizeler