Romanya’nın Bükreş Belediyesi yeni dönem ihtiyacı olan 400 toplu taşıma otobüsü için açtığı dev ihaleyi Koç Holding şirketlerinden Otokar kazandı. Bükreş’teki ihalede finale Mercedes-Benz ve MAN ile birlikte kalan iki Türk şirketi Karsan ve Otokar arasında ipi göğüsleyen Otokar Europe şirketi oldu. Mercedes ve MAN’da ihaleye Türkiye’de ürettikleri otobüslerle katılmışlardı.

Otokar’dan KAP’a yapılan açıklamada, toplam ihale bedelinin yaklaşık 98.3 milyon Euro olduğu ve 400 adet otobüs teslimatı ve bu araçların sekiz yıllık satış sonrası hizmetlerinin yerine getirilmesini kapsadığı belirtildi. Açıklamada teslimatların 2018 ve 2019 içinde partiler halinde tamamlanmasının öngörüldüğü ifade edildi.

BELEDİYE BAŞKANI AÇIKLADI

Bükreş Belediye Başkanı Gabriela Firea

İhalenin sonucunu, Bükreş Belediyesi Başkanı Gabriela Firea ilan etti. Bükreş Belediye Sarayı’nda yapılan ihale açıklamasında başkentin ihtiyacı olan 400 otobüsün Otokar’a ait Euro 6 normlarında olacağı belirtildi. Otobüsleri ihaleyi kazanan Otokar Europe ile Otokar Otomotiv şirketleri üreterek, teslim edecek. Belediye Başkanı Firea, ilk 100 otobüsün bu yılın yaz aylarına kadar trafiğe çıkacağını, diğer 300 otobüs için önümüzdeki yıl için anlaşıldığını da vurguladı.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Bursa Büyükşehir Belediyesi 2018'i 'Yol Yılı' ilan etti