Bünyanın Dereleri daha temiz akacak 0zelkalem.com .tr
Bünyanın Dereleri daha temiz akacak 0zelkalem.com .tr

İlçe’de yapılan yoğun temizlik ve haşereyle mücadele kapsamında yapılan ilaçlama çalışmaları nedeniyle Bünyan’ın dereleri artık daha temiz akacak.

Bünyan Belediye Başkanı Özkan Altun’un isteği doğrultusunda  Fen İşleri Müdürlüğü ve Temizlik Işleri Müdürlüğü koordineli bir çalışmayla ilçenin içinden geçen Bük Deresini temizleyerek, haşereye oluşmasına engel olmak için ilaçladı.

Bünyanın Dereleri daha temiz akacak ozelkalem.com .tr
Bünyanın Dereleri daha temiz akacak ozelkalem.com .tr

“Tarım ve Orman Bakanı Yardımcısı Mustafa Aksu’ya derelerin ıslahına ilişkin bir rapor sunduk”

Bünyan Belediye Başkanı Özkan Altun İlçe içinden geçen tüm dereleri ve sulama kanallarının belirlenen program dahilinde düzenli olarak temizlendiğini belirtti. Ayrıca Atıksu arıtma tesisimiz de yakın zamanda hizmete girecek. Bununla birlikte Tarım ve Orman Bakanı Yardımcısı Sayın Mustafa Aksu’ya sadece ilçe merkezimizdeki değil mahallelerimizdeki dere ve dere yataklarının ıslahına ilişkin de bir rapor da sunduk. Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğümüz de gerekli çalışmaları gerçekleştirecek. Ancak o güne kadar, yaklaşan Ramazan Bayramı’nı da fırsat bilerek belediye olarak ilçe merkezimizden geçen Bük Deresini iş makinelerimiz yardımı ile , titizlikle temizledik. Aynı zamanda halk sağlığı ve çevre temizliği açısından haşere ve sivrisinek oluşumunu engellemek üzere ilaçlama gerçekleştirdik. Bundan sonra Bünyan’ın dereleri artık daha temiz akacak” dedi.

“Temiz bir Bünyan için canla başla çalışıyoruz”

Belediye Başkan Özkan Altun; “Temiz bir Bünyan için canla başla çalışıyoruz. Ayrıca yapılan temizlik çalışmaları, dereler ve su kanallarının haşerey ile mücadele kapsamında ilaçlanması düzenli olarak devam edecek” dedi.

 

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Karabük Belediyesi Minik Mustafa’nın Hayallerini Gerçekleştirdi