Bursa Büyükşehir Belediyesi ile Kızılay arasında yapılan protokol çerçevesinde, belediye tarafından Kızılay’a bağışlanmak üzere 500 bin TL’lik araç alınacak.

Bursa Büyükşehir Belediyesi ile Kızılay arasında yapılan protokol çerçevesinde, belediye tarafından Kızılay’a bağışlanmak üzere 500 bin TL’lik araç alınacak.

Kızılay Bursa Şubesi’nin olağan genel kurulu yapıldı. Genel Kurul, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapıldı. Toplantıya, AK Parti Bursa Milletvekili Efkan Ala, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, Kızılay Bursa Şube Başkanı Davut Gürkan ve çok sayıda davetli katıldı. Toplantıda, Büyükşehir Belediyesi tarafından satın alınacak 500 bin TL değerindeki kan aracının Kızılay’a bağışlanmasını içeren protokol de imzalandı.

“Kızılay, dünyanın dört bir yanına mutluluk götürüyor”

Toplantıda konuşan Başkan Aktaş, Kızılay’ın Osmanlı’da yaralılara ve askerlere yardım cemiyeti olarak faaliyete başladığını anımsattı. Kızılay’ın bugün dünyanın dört bir tarafına huzur ve mutluluk götürdüğünü anlatan Aktaş, kurumun sahip olduğu imkanlarla din, dil ve ırk ayrımı gözetmeden iyi ve kötü günde insanlığın yanında olduğunu kaydetti. Aktaş, “Bizler de Büyükşehir olarak Bursa şubesi kanalıyla imkanlarımız el verdiği ölçüde faaliyetlere destek olmaya çalışıyoruz. Kızılay, aynı zamanda fakir ve düşkün kimselerin her daim yanında bulunan, dünyanın dört bir tarafında bayrağımızı dalgalandıran önemli bir kuruluş. Böyle bir kuruma katkı sağlamaktan, çorbada tuzumuz bulunmasından büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık ise kan aracı desteği nedeniyle Başkan Aktaş’a teşekkür etti. Dr. Kınık, yapılan protokolün kurum faaliyetlerini daha da hızlandıracak, var olan verimi artıracak alt yapı içerdiğini ifade etti.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Kültürpark İzmir Projesi’ne “tam not” geldi