Ana SayfaGündemBursa kadın  genç raketler mücadelelerini yenilgisiz bitirdi

Bursa kadın  genç raketler mücadelelerini yenilgisiz bitirdi

Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü altyapı sporcularıyla Masa Tenisi Kadınlar 3.Ligi’nde mücadele etti. Genç kadın sporcular Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü ikinci etap maçlarını yenilgisiz tamamladı.

Altyapısından yetiştirdiği sporcuların tecrübe kazanması adına Masa Tenisi Kadınlar 3.Ligi’nde mücadele eden Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü İzmir’de tamamlanan ikinci etap maçlarını yenilgisiz tamamladı. İzmir Halkapınar Spor Salonu’nda oynanan maçlarda Bursa ekibi ilk gün Elazığ Belediye Ulaşımspor’u 3-0, İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlikspor’u 3-1 ve Şafaktepe takımını da 3-1’lik skorlarla mağlup etti. İkinci gün maçlarında Masa-Der, Kırklareli GSK, Samsun Maarif ve Aydın GHS takımlarını 3-0’lık skorlarla mağlup etti. Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü  kadın sporcular oynadığı 7 maçtan da galip ayrıldı. İlk iki etabın sonunda puanını 27’ye çıkaran yeşil-beyazlılar Masa Tenisi Kadınlar 3. Ligi ilk yarısını lider tamamladı.

Kadın sporcular “Hem tecrübe hem başarı kazandılar”

Belediyespor Kulübü Yönetim Kurulu üyesi Metin Biberci, genç jadın sporcuları başarışlarından dolayı tebrik etti.Biberci, Asıl hedeflerinin tecrübe kazanmasını sağlamak olduğunu söyledi. Büyükşehir Belediyesi’nin spora verdiği destekle spor yapan genç sayısının arttığını belirten Metin Biberci;

“Büyükşehir Belediyespor Kulübü olarak gençlerimize spor yaptırmak istiyoruz. Masa Tenisi branşı olarak, Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş’ın desteğiyle altyapımıza önemli imkanlar sağladık. Büyükşehir Belediyesi’nin spora verdiği destekle her branşta spor yapan genç sayısında ciddi artış var. Şu anda hem kız hem erkek yüzlerce çocuğumuz masa tenisi sporunu yapıyor. Bu bizim için mutluluk verici. Bursa’ya kendi içinden yetişmiş sporcularla daha fazla başarılar kazandırmak adına altyapı takımımızla 3.Lig’de mücadele ediyoruz. Sporcularımız kendilerinden yaşça büyük sporcularla mücadele ediyorlar. Hem tecrübe hem de başarı kazandılar.  Oynanan ikinci etapta mağlubiyet yüzü görmediler. Kadınlar Süper Ligi’nde ve Erkekler İkinci Ligi’nde mücadele eden takımlarımız var. Alttan gelen sporcularımız elde ettikleri tecrübelerle Bursa’da masa tenisi sporunu daha ileri taşıyacaktır. Bursa’da sporun en büyük destekçisi olan Başkanımız Alinur Aktaş’a teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Ritmin atölyesine büyük ilgi

Bursa Büyükşehir Kültür Şube Müdürlüğü bünyesindeki İncirli Kültür Merkezi, kültür, sanat, müzik ve halk kültürü çalışmalarıyla dolu bir sezon geçiriyor.

Kültür Şube Müdürlüğü tarafından yetişkinlere yönelik bir proje olarak planlandı. Kalbinin Ritmini Yakala Ritim Atölyesi, Bursalı sanatseverlerin yoğun katılım ve ilgisiyle devam ediyor. Kırk sanatseverin kayıtlı olduğu, 14 hafta sürecek olan I. Kur için eğitim programı teorik ve uygulamalı olarak planlandı. Ücretsiz olarak her Salı 11.00-13.00 arasında devam eden atölye çalışması tüm Bursalı yetenekleri bekliyor.

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar