Bursa’nın ilk “Spor Fabrikası” Gürsu ilçesinde açılacak. Fabrikada, 3’ü büyük, 7’si bireysel toplam 10 spor salonu olacak.

Bursa’da tesisleşme hamlesi tüm hızıyla devam ediyor. Kentte, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın destekleri ve Bursa Valiliği’nin öncülüğünde birçok vizyon proje hayata geçirildi. Sadece son 6 yılda yaklaşık 250 milyon liralık yatırımın yapıldığı Bursa’da tüm bu yatırımlarla spor altyapısı ve vizyonu da güçlendi. Bu kapsamda Gürsu’da yapılan ve planlanan yatırımlar ve sportif faaliyetlerle ilgili fikir alışverişinde bulunmak üzere Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç. Dr. Süleyman Şahin, Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık’ı ziyaret etti. Şahin, Bursa’nın ilk Spor Fabrikası olan Gürsu Spor Fabrikasında incelemelerde bulundu.

Bursa’nın ilk Spor Fabrikası

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından planlanan yeni nesil spor tesislerinden biri olan “Spor Fabrikası” projesinin ilki Gürsu’da hizmete girmek için gün sayıyor. Gürsu Spor Fabrikası’nda 3’ü büyük, 7’si bireysel toplam 10 spor salonunun yanı sıra sağlık odası, kondisyon salonu ve kafeterya gibi donatılara sahip ve 8 milyon lira yatırım bedeliyle inşa ediliyor.

Bu kapsamda Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, Bursa’nın ilk Spor Fabrikasında incelemelerde bulundu. Ayrıca İl Müdürü Şahin, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Gürsu Belediyesi işbirliğiyle yapılan İlçe Stadyumu’nun tribün, ışıklandırma ve saha modernizasyonunun son durumunu yakından inceledi. Başkan Işık’la fikir alışverişinde bulundu.

“Gürsu sporda öne çıkacak”

Başkan Işık, kazandırılan tesislerle Gürsu’nun spor kentine dönüştüğünü vurguladı. Işık, desteklerinden dolayı İl Müdürü Şahin’e teşekkür etti. Işık, iş birliği içerisinde çalışmalarını sürdüreceklerini ve ilçeye kazandırılan vizyon tesislerle Gürsu’nun marka değerinin arttığını vurguladı.

Şahin ise, yapılan yatırımlarla Gürsu’nun sporda öne çıkan ilçelerin başında geldiğini belirtti. Şahin, Gürsu Spor Fabrikası’nın tamamlanmasıyla ilçedeki gençlerin birçok branşta spora kazandırılacağını vurguladı. Gürsu gibi dinamik ve genç nüfusun yoğunlukta olduğu bir ilçenin bu yatırımlarla çok daha güçleneceğini belirtti. Şahin, ayrıca Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık ile işbirliği içerisinde ilçeye yeni nesil tam donanımlı bir gençlik merkezinin de hayata geçirilmesi için çalışma başlattıklarını anlattı. Şahin, bu sayede sporun yanı sıra gençlik çalışmalarının da Gürsu’da yoğunlaşacağını sözlerine ekledi.

İnceleyin:  Balaban, Altın Kemer Paşa Yağlı Güreşleri'nde başpehlivan oldu

Şahin, spor yatırımlarına ve gençliğe verdiği büyük desteklerinden dolayı Belediye Başkanı Mustafa Işık’a ve AK Parti Gürsu İlçe Başkanı Mustafa Yıldırım’a teşekkür etti.

Facebook Yorumları