buski

BUSKİ, TSE’den aldığı Bilgi Güvenliği Belgesi ile abonelere ait tüm verileri güvenli bir şekilde sakladığını tescilledi. BUSKİ bu belgeyi alan Bursa’daki tek kamu kurumu ve Türkiye’deki ikinci su ve kanalizasyon idaresi oldu.

Bursa Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürlüğü, içme suyu kalitesi, dünya standartlarındaki laboratuvarı ve iş güvenliği alanlarında aldığı yönetim sistemi belgelerine Bilgi Güvenliği Belgesi’ni de ekledi. Türk Standartları Enstitüsü’nden (TSE), TS-EN-ISO-IEC-27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi aldı. Böylece aktif ya da pasif abonelere ait tüm verilerin güvenli bir şekilde saklandığı ‘güvenilir kurum’ olduğu tescillendi.

‘Bilgi Güvenliği’ belgesi alan tek kamu kurumu 

Bursa’nın sağlıklı bir geleceğe taşınması amacıyla içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu hatları, dere ıslah çalışmalarını kesintisiz yürüten BUSKİ Genel Müdürlüğü, diğer taraftan hizmet kalitesini de her geçen gün üst seviyelere çıkarıyor. BUSKİ, standartlarda uygunluk belgeleriyle Türkiye’ye örnek bir kuruluş olarak gösteriliyor. BUSKİ, TSE’den Bilgi Güvenliği Belgesi alan Bursa’daki tek kamu kurumu. Aynı zamanda Türkiye’deki ikinci su ve kanalizasyon idaresi.

‘Güvenilir Kurum’ olduğunu gösterdi

Belge, BUSKİ Genel Müdürlüğü Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen donanım bakım, teknik destek ve geliştirme, yazılım geliştirme-destek, ağ yönetimi, internet sayfası barındırma ve yönetimi, e-posta, sistem odası ve sunucu yönetimi hizmetlerini kapsıyor. Bu belge sayesinde, BUSKİ’de somut ya da dijital olarak saklanan verilerin dünya standartlarındaki güvenlik önlemleri alınarak korunduğu, bu verilerin yine standartlara uygun olarak işlendiğini, arşivlendiğini ve süresi dolduğunda imha edildiği ispatlanmış oldu. BUSKİ böylelikle, aktif ya da pasif abonelere ait tüm verilerin güvenli bir şekilde saklandığı ‘Güvenilir Kurum’ olduğunu gösterdi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Büyükşehir Belediyesi Trabzon’daki anıt ağaçları restore ediyor