F_CF6877
Büyükşehir Belediyesi az zamanda büyük bir hizmeti daha hayata geçirecek. Yapımı süren 800 kişilik kütüphanenin yeni eğitim öğretim dönemine yetiştirilmesine çalışılıyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, çalışmalarını yakından takip ettiği kütüphaneyi kısa sürede hizmete açacaklarını söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, belediye yatırımlarıyla ilgili takibini gece gündüz sürdürüyor. Yatırımları yerinde inceleyen Başkan Çelik, projeleri kontrol ediyor, inşaat sürecini takip ediyor ve ilgili bürokratlardan bilgiler alıyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik, Büyükşehir Belediye binası yanında yapılmakta olan kütüphanede de incelemelerde bulundu. Başkan Çelik, çalışmalarda gelinen son noktayı yerinde gördü.

Büyükşehir Belediyesi hizmet binasının altında çok yoğun çalışan bir kütüphanenin bulunduğunu hatırlatan ve öğrencilerin dar bir alanda çalışmak zorunda kaldıklarını ifade eden Başkan Mustafa Çelik, “Öğrencilerimizin çalışma isteğini görünce çok daha iyi yerlere layık olduklarını gördük. Çok kısa sürede yapabileceğimiz mekan arayışımız sonucu eskiden sinema olarak kullanılan binanın uygun olduğuna karar verdik. Bu binayı çok modern bir kütüphane olarak açacağız. Bilindiği üzere Kiçikapı’daki kiliseyi 24 saat açık kütüphane haline getirmek için çalışmalarımız sürüyor; ancak o çalışmamız biraz daha uzun sürecek bir iş. Biz öğrencilerimiz için okullar açılmadan önce yetişecek bir kütüphanenin çalışmalarını yapıyoruz. Kütüphanemiz üç kattan oluşuyor. Toplam 1500 metrekare büyüklüğünde. Önceki yerimiz 200 kişilikti, burası ise 800 kişinin rahatlıkla yararlanabileceği raf sistemli bir kütüphane olacak. İlk, orta ve lise öğrencileri ile üniversite ve KPSS sınavına hazırlık yapacaklar için ayrı mekanlar bulunacak. Hem kütüphane hem etüt imkanı bir arada sunulacak. Aydınlık, ferah, geniş ve tertemiz bir mekan olacak. İnşallah yeni sezonda öğrencilerimizin hizmetine sunacağız” dedi.

 

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Arapgir ve Kemaliye 'Sakin Şehir' olmaya aday