Edremit BIMG_7462elediyesi tarafından Akçay Mahallesi’nin kordon boyunda izinsiz iş yerlerinin kaldırılması ve yıkılmasından sonra hızla düzenleme çalışmalarına geçildi. Çalışmaları yerinde
inceleyen Belediye Başkanı Kamil Saka, “Halkın ortak kullanımına ait olan tüm alanlardan vatandaşlarımızın daha iyi yararlanması için çalışıyoruz” dedi.

Edremit’in ünlü turistik mahallesi Akçay’da Edremit Belediyesi tarafından kordon boyunda izinsiz olarak yer alan işletmelerin kaldırılıp mahkeme kararlarına göre yıkılmasından sonra hızlı bir şekilde düzenleme çalışmalarına başlandı. Kordon boyunda halk arasında belediye plajı olarak bilinen alanda gerçekleştirilen yıkımlar sonrasında kaldırım ve yeşil alan düzenlemeleri yapılıyor. Prizma taşlarla kaplanan alanda palmiye ağaçları dikilerek yeşil doku kazandırılıyor. Akçay’ın turizm açısından ilçenin en önemli yerlerinden birisi olduğunu kaydeden Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, “Göreve başlarken kamu mallarının sadece halkın menfaatleri için kullanılacağını ifade etmiştim. İzinsiz ve yasalara uymayan hiçbir faaliyete müsaade etmemiz söz konusu olamaz. Akçay Mahallemizde plaj bölgesinde yaptığımız düzenlemeleri bayram öncesinde bitireceğiz. Halkın ortak kullanımına ait olan tüm alanlardan vatandaşlarımızın daha iyi yararlanması için çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Ağrı Belediyesi, 90 dönümlük alanda peyzaj çalışması başlattı