Ana SayfaGündemKilis Belediyesi, yeni hizmet binasına kavuşuyor

Kilis Belediyesi, yeni hizmet binasına kavuşuyor

Kilis Belediyesi, ilçe belediyesinin hızla sürdürdüğü çalışmalarla yeni hizmet binasına kavuşacak. Başkanı Hasan Kara, binanın bölgenin en akıllı binası olacağını söyledi.

Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara, Kilis milletvekili adayları Mustafa Hilmi Dülger, Ahmet Salih Dal, AK Parti Kilis İl Başkan Vekili Mehmet Canarslan ve beraberindekiler, yapımı devam eden belediye hizmet binasını inceledi. Belediye Başkanı Hasan Kara, yetkililerden bilgi alarak, yeni belediye hizmet binasının 15 bin metre kare kapalı alanı bulunduğunu ifade etti. Kara, binanın Kilis’in değil, bu bölgenin en akıllı binası olacağını söyledi. Kara, “Kilis’e yakışır bir bina olacak. Kilis insanına daha modern, iyi Avrupa standartlarında hizmet vereceğiz. Değişimi biz çiçeklerde, parklarda, kaldırımlarda, asfaltta yapmıyoruz” dedi.

“Bir güzellik ortaya çıkıyor”

Kara, bir yandan da belediye çalışanlarının daha iyi hizmet vermesi için çalıştıklarını belirti. Kara, “Bir evin güçlü olabilmesi için çocuğun sağlıklı olması için, annenin, babanın güçlü ve sağlıklı olması lazım. Türkiye’nin de güçlü olması için güçlü cumhurbaşkanı, güçlü meclis, güçlü ekonomi, güçlü hükümet ve güçlü millet bir araya gelmeli. Böyle güçlü millet oluyor. Aynı şey belediye için de geçerli. Bir yandan sosyal faaliyetleri, bir yandan yatırım faaliyetleri, bir yandan da kendi binası olmak üzere her şeyi güçlü ve iyi olduğu takdirde, bir güzellik ortaya çıkıyor” dedi.


Başkan Kara, yeni belediye binasında yapıldığı alanda 246 zeytin ağacı bulunduğunu, bir tanesi heba bile etmediklerini Gaziantep ile Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinden ağaç çökücü araçlar ile çıkartılarak yeniden dikildiğini sözlerine ekledi.

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar