Gümüşhanespor ile oynadığı final maçını kazanarak PTT Birinci Lig’e yükselen Büyükşehir Belediye Erzurumspor, kentte büyük coşkuyla karşılandı. Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Büyükşehir Belediye Erzurumspor Kulüp Başkanı Av. Ali Demirhan, Erzurumlu bürokratlar, Kulüp Yönetimi, Teknik Heyet ve futbolcular, İstanbul’dan Erzurum’a havayoluyla geldi.

Dadaşlar, Erzurum Havalimanı’nda davul zurna eşliğinde çiçeklerle karşılandı. Erzurumsporlu taraftarlarla birlikte yüzlerce araçtan oluşan konvoyla şehir turu atan B.B. Erzurumspor kafilesi, kendileri için hazırlanan özel otobüsle kent caddelerinde halkı selamladı. Başkan Sekmen, tezahüratta bulunan taraftarlara karanfillerle cevap verdi. Cumhuriyet Caddesi başta olmak üzere kent trafiği şampiyonluk coşkusunda adeta kilitlendi.

erzurumsporErzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Kulüp Başkanı Ali Demirhan ile birlikte Olimpiyat Park’ta gazetecilere yaptığı açıklamada, şampiyonlukta emeği geçen herkese teşekkür etti. Başkan Sekmen, “Erzurumspor Türk futbolunun markası ve Anadolu’nun en gözde takımlarından biridir. Elde edilen başarının mimarları hedefe inanlar ve Mavi Beyazlı camiaya gönül verenlerindir. 7’den 70’e herkes bu başarının sahibidir. Kulüp Başkanımız Ali Demirhan kardeşimi, yöneticilerimizi, teknik heyeti ve futbolcularımızı şehrim adına canı gönülden kutluyorum” dedi. Bu arada Başkan Sekmen, Erzurumsporlu futbolcuları altınla ödüllendirdi.

erzurumsporsampiyon

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Eskişehir Büyükşehir Belediyesinin perileri namağlup şampiyon