Ana SayfaKültür SanatFestival ŞenlikBüyükşehir'in dört bir yanında bayram havası esecek

Büyükşehir’in dört bir yanında bayram havası esecek

19 Mayıs Atatürkü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ay yıldızlı bayraklarla, marşlarla  kutlanırken Büyükşehir’in dört bir yanında bayram havası esecek.

Büyükşehir'in dört bir yanında bayram havası esecek ozelkalem.com .tr
Büyükşehir’in dört bir yanında bayram havası esecek ozelkalem.com .tr

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı yaşanan pandemi nedeniyle uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında  farklı bir formatla kutlayacak. Hazırlanan 4 kamyon 2 gün boyunca bayram coşkusunu şehirde yaşatacak.

Bayram şehrin her yerinde büyük bir coşku ile kutlanacak

Dünya’da ve Türkiye’de yaşanan Koronavirüs’e karşı alınan tedbirler nedeniyle bu yıl 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı evlerde kutlanıyor. Milli mücadele başlangıcı olarak görülen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 101’nci yılında Gaziantep’te şehrin her alanında bayram havası esecek. 19 Mayıs’ın Kadir Gecesi’ne denk gelmesi nedeniyle akşam sokak  gezmesi planlanan konvoylar 18 Mayıs’da hareket edecekler. Ayrıca bayram günü öğle saatinde de hazırlanan kamyonlar tekrar çıkarak bayram coşkusunu 2 gün sürdürecekler.

Büyükşehir'in dört bir yanında bayram havası esecek - ozelkalem.com.tr
Büyükşehir’in dört bir yanında bayram havası esecek – ozelkalem.com.tr

Büyükşehir’in bayram hazırlıkları dahilinde, belirlenen sitelerde balkon sporu ile beraber bayram kutlanacak. 18 Mayıs günü, saat 20.30’da başlayacak toplam 60 araçlık 4 kortej, şehrin dört bir tarafına, bayraklar ve marşlar eşliğinde bayram coşkusunu taşıyacak.Ertesi gün de saat 13.00’da  konvoyun çıkması ile vatandaşlarla bayram beraber kutlanacak.

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER on Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci on Origami ile kağıttan mucizeler