Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde, Psikolojik Danışmanlık Merkezi hizmete açıldı. Merkezde, öncelikli olarak Büyükşehir çalışanlarının mental sorunlarının en aza indirilmesi ve böylece Adanalılara daha kaliteli hizmet verilmesi amaçlanıyor.

Psikolojik danışmanlık merkezi 1 Psikolojik danışmanlık merkeziPİSOKOLOG SAYISI ARTACAK

Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Op. Dr. Fatih Karayandı, belediyede iş verimliliğini artırmak ve Adanalılara daha kaliteli hizmet sunmak için, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün talimatıyla harekete geçtiklerini açıkladı. Dr. Karayandı, “ Psikolog-Psikoterapist Funda Çiçekdeş, Aile Danışmanı Uzman Dr. Erol Özer haftada bir gün de psikolog Fazıl Çağı Oğuz’un hizmet vereceği merkezde, ilerleyen günlerde psikolog sayısı artacak” dedi.

BİREYSEL VE AİLESEL SORUNLARLA İLGİLİ DESTEK

Öncelikli olarak Büyükşehir personeline destek hizmeti sağlayacaklarını açıklayan Funda Çiçekdeş “Personelimizin güncel hayatlarında yaşadıkları problemler, aileleriyle ve çocuklarıyla ilgili sorunlar hakkında destek verilecek. Bunun dışında seminerler gerçekleştirilecek. Yoğun stres altında yaşayan personele ve vatandaşlara çeşitli konularda verilecek seminerler ve grup çalışmalarıyla hayata ve işe uyum sağlamalarına destek olunacak” diye konuştu.

İLETİŞİMDE ÇATIŞMALARIN ÖNLENMESİ HEDEFLENİYOR

Aile Danışmanı Uzman Dr. Erol Özer, gerek personelin bireysel problemleri, gerekse aile içi problemlerle ilgili hizmet verildiğini belirtti. Dr. Özer, şunları söyledi: “Personel, aile, çocuklar ve çocukların eğitimi konularında destek hizmeti verilecek. Çocukların sınav başarılarına yönelik terapi seansları rutin olarak yapılacaktır. Büyükşehir personelinin iş verimliliğini artırmak, stresle başa çıkma yöntemlerini öğretmek ve hayatın zorluklarına daha rahat göğüs germelerini sağlamak için görüşme, terapi yapılacak. Çalışanlarımızın toplumsal hayatta daha ılımlı olmaları için çaba harcanacak. Aile içi ve toplumsal hayattaki çatışmaları önleme hedefindeyiz. Yeni kurulacak aileler için evllik öncesi danışmanlık hizmeti ile, bireylerin evlilikten beklentilerinin netleşmesi ile yeni kuşakları evliliğe hazırlamayı da hedeflemekteyiz.”

İnceleyin:  Belikdüzü Kreş Seferberliğini Başlattı

 

Merkezden yararlanmak isteyen vatandaşlar, 0322 248 05 51 nolu telefondan randevu alabilecek.

Facebook Yorumları