Eşitlik Birimi tarafından 4 Ekim – 02 Kasım tarihleri arasında haftanın iki günü Büyükşehir Belediyesi Kadın Dayanışma Merkezi’nde düzenlenen “Yaratıcı Yazma Atölyesi” çalışmaları sona erdi.

“Eskişehir’de Kadın Yazar Olmak” teması ile Yazar Aydın Şimşek’in eğitmen olduğu atölye çalışmalarında katılımcılar Eskişehir’in simgeleri üzerine tematik öykü yazım çalışmalar gerçekleştirdiler. Eğitimin son gününde katılım belgelerini Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Hale Kargın’dan alan katılımcılar, Büyükşehir Belediyesi’ne böyle bir fırsatı kendilerine sundukları için teşekkür ettiler. Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Hale Kargın ise katılımcıların bu eğitimler sonunda ortaya çıkardıkları eserlerin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde sergileneceğini ifade ederek tüm katılımlarından dolayı tüm yazar adaylarına teşekkür etti.

Yazar Aydın Şimşek ise birçok şehirde bu tür atölyeler verdiğini ancak bu atölye grubunun çok başarılı olduğunu ifade ederek, başarılı Eskişehirli kadın yazarların bu atölyelerden çıkacağını ifade etti.
big-2478-1-2016-11-04-1478244959

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Gemlikli kadınların 8 Mart için heyecanlı telaşı