Ana SayfaGündemSeferihisar Belediyesi Tüm Dünyada Takdir Topluyor

Seferihisar Belediyesi Tüm Dünyada Takdir Topluyor

Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer Seferihisar’da küresel sorunlar için ‘Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’ doğrultusunda çok önemli ve güçlü bir adım attı. Birleşmiş Milletler’in bu çağrısına ilk olarak Türkiye’den Seferihisar Belediyesi kulak verdi.

Sürdürülebilir kalkınma doğrultusunda yerel yönetimlere de öncü olmaya hazırlanan Tunç Soyer, bu kapsamda ilk olarak S.E.Ç. Sürdürülebilirlik Danışmanlığı ile iş birliği yaparak “Sürdürülebilirlik Komitesi” ve “Sürdürülebilirlik Ofisi”ni kurdu. İlk olarak ilgili müdürlükler ile iş birliği yaparak, küresel hedeflere hizalama çalışması başlattı. BM Uzmanlar Komitesi’nin hazırlamış olduğu küresel kalkınma göstergeleri yerel göstergeler haline getirildi. Çalışmaların hız kazanması, bilgi ve belge paylaşımı için dijital bir ortama gerek duyan Seferihisar Belediyesi www.skhdijital.com adresini kurarak belirlenen 17 hedef için bir adım daha atmış oldu.

Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer çocukları da unutmadı. Çocuk Belediyesi, Yeşil Kumbara ve BM Sürdürülebilir Kalkınma Çözümleri Ağı ile ortak bir proje gerçekleştirerek Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’nin çocuklara anlatılması ve benimsetilmesi için adım attı.

Seferihisar Belediyesi geçmiş dönem çalışmalarını değerlendirirken önceliği tarıma verdi. En öncelikli sürdürülebilirlik öğesinin “Sürdürülebilir Tarım Uygulamaları” olduğu kanısına varıldı.

Aynı zamanda “Sürdürülebilir Turizm Uygulamaları”, “Yavaş Şehir Vizyonu”, “Yenilebilir Enerji Kaynakları ve Enerji Yönetimi” “Yerel Üreticiler ve Kooperatifleşme” ile “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” başlıkları öncelikli konular arasında yer aldı. Ayrıca başta Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından yürütülen projeler olmak üzere tüm müdürlüklerin projeleri yeniden değerlendirildi.

“Sürdürülebilir Şehirler ve Yaşam Alanları” projesine de büyük önem veren Tunç Soyer, kentsel tasarımın sosyal ve çevresel unsurlarını da yeni öncelikler olarak belirledi.

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER on Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci on Origami ile kağıttan mucizeler