Özelkalem Hangi ülkede ne kadar internet kullanıcısı var belli olurken, Çin’in bu listenin birinci sırasına yerleştiği görüldü. Türkiye’nin ise listenin 18’inci sırasında yer aldığı saptandı.

Medya takibinin önder kurumu Ajans Press, en çok internet kullanıcısı bulunan ülkeleri ele alan araştırmayı inceledi. Çin birinci Türkiye ise on sekizinci sırada yer alıyor.

Ajans Press’in International Telecommunications Union (Uluslararası Telekomünikasyon Birliği) verilerinden ve medya yansımalarından tedvin ettiği bilgilere göre, en fazla internet kullanıcısının Çin’de olduğu belirlendi. İkinci sırayı Hindistan, üçüncü sırayı ABD alıyor.

Türkiye 18. sırada

Türkiye ise bu listenin 18’inci sırasında yer alıyor. İran’ın 17. sırada olması ve Türkiye’nin bu konuda bir adım arkasında İtalya’nın yer alması dikkatleri çekti. Brezilya, Endonezya,  Japonya, Rusya, Nijerya, Meksika ve Bangladeş ilk on içerisinde yer aldı.

Ajans Press ve PRNet’in konuyla ilgili gerçekleştirdiği medya incelemesinde ise  yazılı basına yansıyan haber sayıları da belli oldu. Geçtiğimiz yıl içerisinde internet başlığı altında, 166 bin 962 haber yansıması saptandı. Özellikle son aylarda ise Adil kullanım kotasına yönelik içerikler ağırlıkta bulundu. En fazla ise fiyat ücretlerinde yaşanabilecek ücret değişikliklerinin konuşulduğu belirlendi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Ekrem İmamoğlu'ndan mazbata açıklaması