mersin çamaşırhane 2

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, üniversitelilere verdiği Çamaşır Kafe sözünü tuttu. Mersin Üniversitesi girişinde ücretsiz olarak hizmete giren kafeterya ile öğrenciler yıllık ortalama 2 bin 500 lira tasarruf sağlayabilecek.

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Çamaşır Kafe, öğrencilere önemli avantajlar sağlıyor. Hizmetlerin tamamen ücretsiz sunulduğu Çamaşır Kafe, öğrencilerin bütçelerinde yıllık ortalama 2 bin 500 lira tasarruf sağlarken, zamanlarını da verimli kullanma olanağı sunuyor. Mersin Üniversitesi girişinde sabahları çorba ikramıyla kapılarını açan Çamaşır Kafe, gün içerisinde ise çamaşır yıkama-kurutma, sıcak çay ve mini kütüphane hizmetiyle kısa sürede üniversitelilerin cazibe noktalarından biri haline geldi.

Çamaşır Kafe ile yıllık 2 bin 500 TL tasarruf

Mersin Üniversitesi Çiftlikköy Kampüsü girişinde Unitrend İş Merkezi zemin katta yer alan Çamaşır Kafe, Mersin’de devlet üniversiteleri ve özel üniversitelerde okuyan tüm öğrencilere hizmet veriyor. Üniversiteliler, öğrenci kimlikleriyle kafeteryanın tüm olanaklarından yararlanabiliyor. Çamaşır Kafe ile öğrenciler zamandan tasarruf sağlarken, yıllık ortalama 2 bin 500 TL de ceplerinde kalıyor. Bir makine dolusu çamaşır piyasada ortama 30 liradan yıkanırken, bir kase çorba ise 7 liradan satılıyor. Ücretsiz hizmetlerle haftada en az bir makine çamaşır yıkatan ve günde bir kase çorba içen öğrencinin cebinde aylık ortalama 260 TL tasarruf sağlarken, 9 aylık eğitim-öğretim döneminde ise bu rakam ortalama 2 bin 500 TL’ye denk geliyor.

mersin çamaşırhane 3

Üniversiteliler güne sıcacık çorbayla başlıyor

Büyükşehir Belediyesi’nin “1 Ekmek 1 Çorba” projesiyle Aşhane’de kaynayan sıcacık çorbalar, hafta içi her sabah 07.30’da kafeteryada öğrencilerin içini ısıtıyor. Erken saatlerde derslerine yetişmeye çalışan öğrenciler güne sıcacık bir çorbayla başlayıp, fakültelerinin yolunu tutuyor. Evde kahvaltı yapma olanağı veya zamanı bulamayan öğrenciler, Büyükşehir Belediyesi’nin lezzetli çorbalarıyla güne sağlıklı ve zinde başlıyor.

İnceleyin:  65 Yaşındaki Başende Teyze Mersinli Gençlere Örnek Oluyor

Çamaşır Kafe’de makineler hafta içi 07.30-18.00 arasında çalışıyor. Cumartesi günleri ise 09.00-13.00 saatleri arasında hizmete devam ediyor. Kafeteryadaki 7 kiloluk 5 adet çamaşır makinesi ve 5 adet kurutma makinesi, görevli personeller tarafından hazırlanıyor. Öğrencilere sadece kıyafetlerini makineye atma ve ‘başlat’ düğmesine basma görevi düşüyor.

mersin çamaşırhane 1

Mini kütüphaneden de yararlanabiliyorlar

Çamaşır Kafe’de öğrencilere çamaşır yıkama-kurutma sürecinde ücretsiz taze ve sıcak çay ikramı yapılıyor. Çamaşırlarını bekleyen öğrenciler mini kütüphaneden de yararlanabiliyor. Nazım Hikmet, Yaşar Kemal, Oğuz Atay, Cemal Süreya gibi yazar ve şairlerin eserlerinin yanı sıra birçok nitelikli yapıtın yer aldığı mini kütüphane, öğrencilere bekleme süresinde zamanlarını verimli kullanma olanağı sunuyor.

Facebook Yorumları