Ana SayfaGündemKeşan Belediye Başkanı Helvacıoğlu iddialara sert çıktı

Keşan Belediye Başkanı Helvacıoğlu iddialara sert çıktı

KEŞAN-Geçtiğimiz günlerde Keşan Belediyesin de  görev yapmakta olan 29 personelin yerinin değişmesi  ile ilgili çıkan söylentilere Belediye Başkanı  Mustafa Helvacıoğlu son noktayı koydu. Helvacıoğlu bu durumu üzüntüyle karşıladığını, gereksiz yere kıyamet koparıldığını  belirtti.

İstanbul’da fuar ziyareti esnasında 26 personelin yer değişikliği ile ilgili açıklama yapan  Başkan Helvacıoğlu, gereksiz yere kıyametlerin koparıldığının üstüne basarak “ Geçmiş dönemde herkes her şeye karışıyormuş. Belediyenin iç işlerine hiç kimsenin karışması doğru değildir” dedi. Son düzenleme ile 26 personeli daha verimli olacakları yerlerde görevlendirdiklerini belirten Keşan Belediye Başkanı Mustafa  Helvacıoğlu, personelle ilgili yapılan çalışan memnuniyeti anketinin (ÇMA) %82 verimlilik ve memnuniyet ile sonuçlandığını  sözlerine ekleyerek ;

“Biz kimseyi çöpe vermedik. Bu birimizin adı Temizlik İşleri Müdürlüğü’dür. Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde çalışan personelimizi kimse rencide etmesin. Biz kimin hangi partili olduğuna değil işini nasıl yaptığına bakıyoruz ve hangi alanda verimli olacaksa oraya yönlendiriyoruz. Biz personelimizi işe girerken hangi alanda işe alınmışsa o alanda görevlendirdik. Personelimizin görev değişikliklerini sorgulamak Recep Pekcan’ın işi değil, haddi değil” dedi

“MAAŞLAR ZAMANINDA ÖDENECEK”

Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ,CHP İlçe Başkanı  Recep PEKCAN’a  seslenerek “ daha önce 8 aydır maaş alamayan belediye personeline şimdi nasıl aynı bütceyle zamanında maaş verebiliyorsunuz  diye sorsaydı “ dedi. Helvacıoğlu ayrıca, yemin ettiğini söyleyerek görev süresi boyunca  tüm belediye personelinin maaşlarını zamanında alacaklarının sözünü verdi. SSK ve vergi borcunun bulunmadığının altını çizen Mustafa Helvacıoğlu, Keşan Belediyesi’nde 900 kişiye verebilecek maaşın sadece 550 kişiye verilebildiğini belirtti.

Maaşların yüksekliğinden dolayı  personel ihtiyacı olmasına rağmen personel alamadıklarından şikayetçi olan Başkan Helvacıoğlu “ Emekçinin parasın da gözümüz yok. Allah versin daha çok alsınlar” dedi.

“BÖYLE SİYASET YAPILMAZ”

Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu personel görev değişiklikleri ile ilgili siyaset yapmadıklarını belirterek sözlerine şöyle devam ett:

“41 emekli olacak personelimiz vardı, bunların 11’inin yerini değiştirmişiz. Değiştirebiliriz. Biz personelimizle çalışmaktan mutluyuz. Kimse dışarıdan gazel okumasın. Siyaset yapıldığı söyleniyor. Biz personelimizin hangi partili olduğuna bakmıyoruz, işe nasıl daha faydalı olunur diye bakıyoruz. Basın Yayın’da görevli personelimiz Erdoğan Demir’in işe giriş statüsü işçi statüsü. Memurlar memur statüsüne işçiler işçi statüsüne geçti. Erdoğan Demir’i müzemizde görevlendireceğiz, belediyemizin spor etkinliklerinde görevlendireceğiz. Ama daha ilk günden karmaşa çıkartıldı. Herkes eline kürek alabilir, ben de alırım, aldım da. Bunda küçük düşürücü de rencide edici de bir şey yok. Emekliliği gelmiş olabilir, emekli olmak istemeyebilir. Erdoğan Demir iç basın bölümümüz de görevine devam edecek. Basının değerini en iyi bilen başkanlardanım. Recep Pekcan Başkanımız çok biliyorsa gelsin İnsan Kaynakları Müdürümüz olsun. Böyle siyaset yapılmaz”

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER on Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci on Origami ile kağıttan mucizeler