sel mağduru zeydan karalar 2

Adana Büyükşehir Belediyesi, sel mağduru vatandaşın 3 aylık su faturasına yüzde 50 indirim yaptı. Belediye Başkanı Karalar, “Kararı, selden dolayı mağduriyet yaşayan vatandaşların sorunlarını bir nebze olsun azaltmak için aldık” dedi. 

ADANA – Adana’da bir süre önce yaşanan sel felaketinden zarar gören vatandaşların ocak, şubat ve mart aylarında tahakkuk edecek su faturalarında yüzde 50 indirim uygulanacak. Şu ana kadar ödeme yapanlara da yatırdıkları paranın yüzde 50’si iade edilecek. Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı, Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, toplantının başlangıcında Elazığ ve Malatya’da yaşanan ve tüm ülkemizi derinden sarsan deprem felaketiyle ilgili üzüntülerini paylaştı. Başkan Karalar, depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı ve yaralılara acil şifalar diledi.

Sel mağduru vatandaşların durumu görüşüldü

Toplantıda, Adana’da bir süre önce yaşanan sel felaketinden zarar gören vatandaşların mağduriyetinin giderilmesine yönelik gündem maddesi görüşüldü. Başkan Karalar’ın ”Afetzedelerin su faturaları hakkındaki yüzde 50 indirim uygulanması” önerisi oylamaya sunuldu. Valilik ve ilçe kaymakamlıklarından elde edilecek olan bilgiler doğrultusunda, bir süre önce yaşanan sele maruz kalan vatandaşların ocak, şubat ve mart aylarında tahakkuk edecek olan su faturalarındaki (ÇTV, KSUB ve Sayaç Bedeli hariç olmak üzere) su ücretlerinde yüzde 50 indirim yapılması hakkındaki madde meclisten geçti.

Başkan Karalar, söz konusu kararı, selden dolayı mağduriyet yaşayan vatandaşların sorunlarını bir nebze olsun azaltmak için aldıklarını belirtti. Ayrıca ilgili aylarda su faturalarını ödeyen vatandaşların da ödedikleri miktarın yüzde 50’si iade edilecek.

sel mağduru zeydan karalar 1

Facebook Yorumları
İnceleyin:  BELGEM'de yaz dönemi kursları başladı