Ana SayfaGündemİzmir’in Belediye Başkanlarının Menderes buluşması

İzmir’in Belediye Başkanlarının Menderes buluşması

 İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve kentin ilçe belediye
başkanları dün  düzenlenen koordinasyon toplantısında bir araya
geldi.

 İZMİR-Koordinasyon toplantısı nedeniyle İzmir’in belediye başkanları toplandı. 22 ilçenin belediye başkanı, bürokratlar ve belediyeye bağlı şirketlerin üst düzey yöneticileri katıldığı toplantı İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in başkanlığında gerçekleşti.

Gerçekleştirilen koordinasyon toplantısının ana gündem maddeleri gündemdeki yasal değişiklikler, atıkların ikili toplama sistemi ile ayrıştırılmasıydı. Menderes ilçesinde gerçekleşen toplantıda son olarak ilçe belediyeler arasında ve ilçe belediyelerle Büyükşehir Belediyesi arasındaki ilişki ve ortak projeler değerlendirildi.

5393 SAYILI KANUN MASAYA YATIRILDI

Başkan Tunç Soyer toplantının açılışında gündem maddeleriyle ilgili bilgi vererek, “5393 sayılı kanunla ilgili yapılacak değişiklikler üzerine fikir yoracağız, değişen yasayı konuşacağız. Bu tabloyu birlikte değerlendirmemiz gerekecek. Daha sonra önümüzdeki aylarda üzerine ısrarla gitmeyi düşündüğümüz çöp ayrıştırma, geri dönüşüm konusunu ele alacağız. Tüm ilçelerimizde bu çalışmayı eş zamanlı olarak yürütelim istiyoruz. Önümüzde somut hedefler neler olabilir, bunları konuşacağız” dedi.

5393 SAYILI KANUN NEDİR

5393 sayılı Belediye Kanunu belediyenin kuruluşunu, organlarını, yönetimini, görev, yetki ve sorumlulukları ile çalışma usûl ve esaslarını düzenler.

MENDERES TOPLANTISINA KATILAN BELEDİYE BAŞKANLARI

Balçova Belediye Başkanı Fatma Güçlü Çalkaya, Bayındır Belediye Başkanı Uğur Demirezen, Bayraklı Belediye Başkanı Serdal Sandal, Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar, Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran, Çiğli Belediye Utku Gümrükçü, Dikili Belediye Başkanı Adil Kırgöz, Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz, Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan, Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay, Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, Konak Belediye Başkanı Abdül Batur,  Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar, Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran.

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar