GAZİANTEP ZİYARETÇİ SAYISINI 4 KATINA ÇIKARDI 3

Gaziantep, geçen yıl en çok ziyaret edilen ikinci şehir oldu. Büyükşehir Belediyesi, ulusal ve uluslararası arenada hayata geçirdiği projelerle kenti birçok kişinin uğrak merkezi haline getirdi. 

Gaziantep, Türkiye Kültür Portalı’nda 2019 yılı boyunca en çok ziyaret edilen şehirler arasında 2’nci sırada yer aldı. Gazi şehir, portalda 226 bin 644 ziyaretçi sayısına ulaşarak, 2019 yılının ilk çeyreğinde yakaladığı 54 bin 353 ziyaretçi sayısını 4 katına çıkardı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 2015 yılında hayata geçirilen ve ülkemizin tarihi, turistik ve kültürel zenginliklerini dünyaya duyuran Türkiye Kültür Portalı, 2019 yılı boyunca en çok ziyaret edilen ilk üç ili açıkladı. Buna göre, Gaziantep, sitenin illere özel bölümünde ziyaretçilerin en çok aradığı kentler listesinde ikinci sırada yer aldı.

GAZİANTEP ZİYARETÇİ SAYISINI 4 KATINA ÇIKARDI 4

Ziyaret eden sayısını projelerle artırdı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatma Şahin, “Medeniyet Şehri Gaziantep”, “Şimdi Gaziantep’e Gelme Zamanı” ve “Uzaklarda Arama” sloganlarıyla 2 milyonu aşkın turisti şehre çekmeyi başardı. Unesco Yaratıcı Şehirler Ağı’na Gastronomi kimliği ile dahil olan Gaziantep; kültürü, coğrafi güzellikleri ve uluslararası festivalleriyle adını dünyaya duyurdu.

Turistlerin uğrak merkezi haline geldi

Büyükşehir Belediyesi gerek ulusal gerekse uluslararası arenada hayata geçirdiği projeleriyle kenti, birçok kişinin uğrak merkezi haline getirdi. Gazi şehir, geçen yıl 226 bin 644 ziyaretçi sayısına ulaşarak, 2019’un ilk çeyreğinde yakaladığı 54 bin 353 ziyaretçi sayısını 4’e katladı. Bursa’nın ardından en çok ziyaret edilen il olan Gaziantep’i Antalya takip etti.

GAZİANTEP ZİYARETÇİ SAYISINI 4 KATINA ÇIKARDI 1

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Mehmet Uğur Sertarslan: “Makamı Başkandan devralmak isterdim”