Ana SayfaSosyal sorumlulukBornova Belediyesi Corona Virüsünü masaya yatıracak

Bornova Belediyesi Corona Virüsünü masaya yatıracak

Çin’de başlayan  tüm Dünyayı yayılan ve bugüne kadar 800’den fazla kişinin ölümüne neden olan Corona Virüsü, Bornova Belediyesi’nin düzenlediği panelle 17 Şubat’ta masaya yatırılacak.

Başta ölümcül Corona olmak üzere virütik hastalıklar ve onların bulaşma sistematiği hakkında bilgi verileceğini, basit korunma yöntemleri anlatılacağını belirtti  Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, Türkiye’de rastlanmadığı halde tüm dünyayı etkileyen Corona Virüs’ü hakkında pek çok söylentinin de bulunduğuna dikkat çekti.

Bornova Corona Virüsünü konuşacak

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbı Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyeleri; Prof. Dr. Candan Çiçek ve Ramazan İnci panele konuşmacı olarak katılacak. Düzenlenecek olan panelde, ölümcül virüsle ilgili gerçekler ve söylentileri anlatılacak. Paneli Doç. Dr. Oğuzhan Kavaklı’nın yöneteceği bildirildi.”Coronavirüs 2019: Söylentiler ve Gerçekler ” başlıklı panel 17 Şubat Pazartesi günü saat 18.00’da Bornova Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Konu ile ilgili açıklama yapan Bornova Belediye Başkanı  Mustafa İduğ halk sağlığının en önemli konuların başında geldiğini belirtti.  Başkan İduğ “Evde Yaşlı, Gebe, Lohusa ve Bebek Bakımı, Sağlıklı Yaş Alma Merkezi, Hasta Nakil, Ağız ve Diş Bakımı, diyetisyen kontrolündeki beslenme danışmanlığı gibi hizmetlerinin de olduğunu hatırlattı. İduğ, “Kültürden sanata, spordan tarıma; ilgili kişi, kurum ve sivil toplum örgütleriyle işbirliği yaparak pek çok alanda vatandaşlarımızı bilgilendirmeye, eğitimler vermeye devam edeceğiz” dedi

CORONA VİRÜSÜ BELİRTİLERİ

Bağışıklık sistemi zayıf olanlar, yaşlılar ve çok gençler için virüsün zatürre ve bronşit gibi ciddi solunum yolu hastalıklarına yol açma ihtimali bulunuyor. MERS ve Sars gibi ölümcül olabilen ve insana geçen bazı corona virüsleri olduğu biliniyor. Akciğer hastalığına neden olabilen ve tedavi edilmediğinde ağır akut solunum yolu yetersizliği sendromu gibi hastalıklara yol açabilmekte.

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER on Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci on Origami ile kağıttan mucizeler