Adapazarı Belediyesi Bilgi Evi Camili Ek Hizmet binasında çiçek ve bitki süslemekleri olarak bilinen Teraryum kursu açıldı. Kursun ilk gününde minik bahçeler olarak adlandırılan Teraryum Sanatına kadınlar büyük ilgi gösteriyor.

Adapazarı Belediyesi tarafından Sakarya’da ilk olarak açılan Teraryum kursu, büyük ilgi görüyor. Bazı bitki türlerinin kullanılarak, cam kavanozun içinde süt bitkisi ve çiçeklerden oluşan süslemelerle yapılan teraryum sanatı kadınların yeni hobisi oldu.

HEDİYELİK EŞYA

Adapazarı Halk Eğitim Müdür Yardımcısı Sündüs Şimşek ve kurs öğretmeni Şerife Demir,çok bilinmeyen Teraryum sanatının son zamanlarda yaygınlaştığını ve kursiyerlerin de buna büyük ilgi gösterdiğini söyledi. Ev süsleme sanatında ve hediyelik eşya süslemede kullanılan Teraryum sanatı camdan bahçeler olarak büyük ilgi görüyor. Doğadan kesitler sunan bu tasarımlar son zamanlarda hediyelik eşyalar arasında ilk sıralarda yer alıyor. Adapazarı’nda teraryum kursuna gitmek isteyenler Adapazarı Belediyesi Camili ek hizmet binası Bilgievi’nde kayıtlarını yaptırabilecek.teraryum (1)

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Kağıthane Kağıt Atölyeleri Kültürel Mirası Yaşatıyor