Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin, “Şanlıurfa Büyükşehirle Okuyor” projesi çerçevesinde 861 okula, 400 bin kaynak kitap dağıtılacak.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin başlattığı “Şanlıurfa Büyükşehirle Okuyor” projesi kapsamında Milli Eğitim Müdürlüğü ile protokol imzalandı. Bu çerçevede, belediye 861 okula 400 bin kaynak kitap dağıtacak. Ayrıca, kitapların dağıtılacağı ilk, orta ve liselerde, “Şanlıurfa’nın Kurtuluş” konulu kompozisyon, şiir ve resim yarışması düzenlenecek.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdülkadir Açar, “Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi olarak kent genelindeki köy okullarına dağıtılması amacıyla Milli Eğitim Müdürlüğümüze bin 500 gönder bayrağı teslim ettik. Eğitim, eğitimcilere bırakılmayacak kadar hayati bir meseledir. Ordumuzun mücadelesinde bu millet her safhasında ordumuzun yanındaysa, eğitim ordumuzun yanında da başarıyı sağlayamazsak silahlı ordumuzun aynı başarıyı sağlaması mümkün değildir. Milli mücadelemiz aslında bundan 96 yıl önce bitmedi, milli mücadelemiz halen devam ediyor. Bu ülke Afrin’de de çok yoğun bir milli mücadele vermektedir. Millet olarak tek yürek toplu halde çarpmaktayız. Allah’ın izniyle bu bayrak bu gönderden inmez ve bu ezan da dinmez” dedi.

Açar, “Bu şuuru yaşatmak amacıyla çocuklarımıza yönelik ilk, orta ve liselerde öğrenim gören çocuklarımıza yönelik Şanlıurfa’nın kurtuluşu temalı ödüllü kompozisyon yarışması düzenliyoruz. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi olarak 400 bin kitap hazırlandı ve bu 400 bin kitabın 100 binini protokol kapsamında okullarımıza dağıtacağız. İlk etapta 100 bin kitap dağıtacağız. Yine proje kapsamında ilk, orta ve lise öğrencilerine yönelik şiir, kompozisyon ve resim yarışması düzenleyeceğiz” diye konuştu.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Kadim kente yakışır bir fuar oldu