Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, ulaşım master planında yer alan trambüs projesinin 1. etap çalışmaları aralıksız bir şekilde devam ediyor.

Ulaşımda yüzde 70 tasarruf sağlayan, aküleme sistemiyle çalışan trambüs, gürültü kirliliği neden olmuyor. Tramvay sistemine göre yapılacak olan projede tek fark yerlere ray döşenmeden sistem uygulanacak. Konforlu ve modern taşımacılıkta çevreci, tarihi dokuya zarar vermeyen trambüsle 270 kişi aynı anda bir araçla taşınacak.

Bu kapsamda Tarihi Hanlar bölgesi, Balıklıgöl, Şanlıurfa Müzesi, Divanyolu Caddesi, Kapaklı pasajı ve Atatürk Bulvarı güzergahında yer alan 1. etap çalışmaları kapsamında başlatılan durakların inşaat çalışmaları aralıksız sürüyor. Trambüs duraklarının oluşturulduğu
bölgelerde sisteme bağlı olacak olan elektrik direklerinin dikimi gerçekleştirirken, Trambüs araçlarının elektriksiz kullanılacağı alanlarda alt yapı çalışmaları devam ediyor.

Duraklar modernleştiriyor

Ulaşımda yenilikçi çalışmaları ile vatandaşların yaşam kalitesini yükseltmeyi hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, toplu taşıma duraklarında da modern bir değişikliğe gidiyor. Şehir merkezi ve tüm ilçelerde başlatılan yeni durak monte çalışmaları kapsamında 360 adet yeni durak yapan Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların mevsimsel olumsuzluklardan etkilenmemelerini sağlıyor. Eskiden kullanılan totem durakları kaldırarak yerine kapalı duraklar yapan Büyükşehir Belediyesi, kentin farklı noktalarında belirlemiş olduğu alanlara da yeni duraklar yapıyor.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Uşak Valisi Salim Demir, sürücülere uyarılarda bulundu