Görev sırasında bir bebeğin hayatını kurtaran Hayrettin Şahin’e, Kaptanlar Kulübü tarafından “Ayın Kaptan Şoförü” ödülü verildi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi şoförü Hayrettin Şahin, aldığı ilk yardım eğitimi sayesinde, görev sırasında bir bebeğin hayatını kurtardı. Şahin, duyarlı davranışı sayesinde başta Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu olmak üzere birçok kişi ve kuruluş tarafından takdir edildi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşımpark A.Ş.’de otobüs şoförü olarak görev yapan Şahin’e bir ödül de Kaptanlar Kulübü’nden geldi.

“Ayın Kaptan Şoförü” ödülü

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Şahin’i makamında ağırlayarak, bir maaş ikramiye ile ödüllendirmişti. Şahin, Kaptanlar Kulübü isimli sivil toplum kuruluşu tarafından “Ayın Kaptan Şoförü” ödülüne layık görüldü.

İlk yardım eğitimi sayesinde

İşe başlarken aldığı ilk yardım eğitimi sayesinde Ömer Asaf bebeğin nefes yolunu açarak hayatını kurtaran Şahin ödülünü, sektörden birçok öncü kurum ve kuruluşun katıldığı törende aldı. Şahin, servis, turizm, şehirlerarası, 2017 yılı kaptan şoförü ve kent içi olmak üzere toplamda 5 ayrı kategoride Türkiye genelinde ayın ve yılın kaptanları seçildi.

Herkesin takdirini topladı

Ödül töreni öncesinde internet sitesinde başlatılan Türkiye geneli halk oylaması ile Hayrettin Şahin Mart ayının kaptanı seçildi. Şahin, herkesin takdirini bir kez daha topladı. UlaşımPark Genel Müdürü
Yasin Özlü, ödülü ile birlikte kendisini ziyaret eden Şahin’e gösterdiği örnek davranıştan dolayı bir kez daha teşekkür etti. Ziyaret hatıra fotoğrafı ile son buldu.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  D-100 Karayolu'na alternatif olacak